EGM Polisler Arasından 1000 Komiser Yardımcısı Alım İlanı

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) lisans mezunları arasından 2000 komiser yardımcısı ilanından sonra kendi içinden yani polislerden de 1000 kişiyi komiser yardımcı olarak atayacak. Bu ilana başvuru yapmak için mevcut durumda faal olarak çalışan polis olmanız gerekmektedir. Bu ilan açıktan atamayı kabul etmemektedir.

Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Amirleri Eğitimi Merkezine (PAEM) 2016-2017 eğitim-öğretim yılı için emniyet mensubu adaylar (meslekte fiilen iki yılını dolduran ve kırkbeş yaşından gün almamış lisans mezunu polis memurları, baş polis memurları ve kıdemli baş polis memurları) arasından  100 kadın, 900 erkek olmak üzere toplam 1000 ilk derece amirlik eğitimi (komiser yardımcısı adayı) öğrenci  alımı yapılacaktır.

Ön başvurular 08  Ağustos  2016 ile 19  Ağustos 2016 tarihleri arasında Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden yapılacaktır. Sınav tarihi ve sınav yerlerine ilişkin duyuru daha sonra yapılacaktır.

2016 yılı ilk derece amirlik eğitimine başvuracak Emniyet Üyesi öğrenci adaylığı için gereken şartlar;

  • En az dört yıllık lisans seviyesindeki bir yükseköğretim programından veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,
  • Başvuru tarihi itibariyle meslekte fiilen iki yılını doldurmuş olmak,
  • Sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibariyle kırkbeş yaşından gün almamış olmak,
  • Son iki performans değerlendirme puanı iyi veya çok iyi olmak,
  • Son iki yıl içinde kısa süreli durdurma cezası ve meslek yaşantısı içerisinde uzun süreli durdurma cezası almamış olmak,

Haklarında meslekten veya memuriyetten çıkarma cezasını gerektirecek suçlardan dolayı adli veya idari soruşturma yapılıyor olmamak. Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesinden (www.pa.edu.tr) ilan edilecek.

Bir önceki yazımız olan İş sözleşmesi türleri neler? Yazılı iş sözleşmesi yapmak zorunlu mu? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Emniyet Genel Müdürlüğü Lisans Mezunu 2000 Komiser Yardımcısı Alım İlanı

Polis Amirleri Eğitimi Merkezine, emniyet üyesi olmayan lisans mezunu 2000 komiser yardımcısı alımı yapacaktır. Son başvuru 5 Ağustos 2016.

Kapat