Emniyet Genel Müdürlüğü Lisans Mezunu 2000 Komiser Yardımcısı Alım İlanı

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Polis Akademisi Başkanlığı (PAB) Polis Amirleri Eğitimi Merkezine (PAEM) emniyet üyesi olmayan lisans mezunu aday alımı yapacaktır. Yani üniversite okuyup alanında atanamayıp polis olmak adaylar ilana başvuru yapabileceklerdir.

2016-2017 eğitim öğretim yılı için alımlar yapılacak olup adaylara ilk derece amirlik eğitimi verilecektir. Bu verilecek eğitim ile adaylar komiser yardımcısı olarak atanma şansı elde edeceklerdir.

2000 Komiser Yardımcı Alımı Kontenjan Dağılımı Nedir?

Emniyet mensubu olayıp lisans mezunu olan adaylar komiser yardımcı olarak atama şansı elde edebilecekler. 2000 komiser yardımcılığının 200’ü bayan ve 1800’ü erkek adaylardan oluşacaktır.

Başvurular 27 Temmuz – 5 Ağustos 2016 tarihleri arasında yapılacaktır. Adaylara uygulanacak sınav tarihi ve sınav yerleri daha sonra yayınlanacaktır.

2016 yılı ilk derece amirlik eğitimine başvuracak emniyet mensubu olmayan lisans mezunu öğrenci adaylığı için gereken şartlar;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Lisans mezunu olmak veya denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,
  • 2015 ve 2016 yılı KPSS lisans P3 puan türünden (70,000) taban puan veya üzerinde puan almış olmak, Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malulü eş veya çocukları için en az (63,000) taban puanı almış olmak,
  • 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibariyle erkek ve kadın adaylar için otuz yaşından gün almamış olmak.

Başvuruya ilişkin diğer hususlar Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesinden (www.pa.edu.tr) ilan edilecek.

Bir önceki yazımız olan İş sözleşmesi türleri neler? Yazılı iş sözleşmesi yapmak zorunlu mu? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Erciyes Üniversitesi 56 Sözleşmeli Hemşire Alımı Sonuçlandı

Erciyes Üniversitesi bünyesindeki hastanelerde çalışmak üzere 56 sözleşmeli hemşire alımı yapacaktır. Son başvuru 8 Ağustos 2016

Kapat