Sağlık Bakanlığı KPSS Şartsız 10 Bin Personel Alımı duyurusu

Sağlık Bakanlığı (SB) kamu hastanelerine büyük bir personel alımı yapmaya hazırlanıyor. Alınan bilgiye göre güvenlik görevlisi, temizlik görevlisi, veri işlem elemanı, klinik destek elemanı gibi pozisyonlara yapılacak olan alımlarda KPSS şartı aranmayacak. Tabi tüm branşlar KPSS’siz demek doğru değil, kadrolar yayınlandığında göreceksiniz ki bazı kadrolar KPSS şartı aranırken bazılarında KPSS şartı aranmayacaktır.

15 Temmuz 2016 darbe girişimi başarısızlıkla sonuçlanınca hükümet FETÖ-PDY bağlantısı olan özel hastaneleri kapatarak kamulaştırdı. Bu kamulaştırılan hastaneler için alım yapmaya hazırlanıyor. Bunun için gerekli alt yapı ve alım işlemleri için durum analizi yapılmakta.

Sadece OHAL kapsamında kamulaştırılan hastanelere değil yeni açılacak olan hastanelere de personel alımı yapılacak.

Sağlık Bakanlığından Uzaklaştırılan Personel Sayısı 5 Binin Üzerinde

Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın açıklamasına göre sağlık bakanlığından FETÖ-PDY terör örgütü ile bağlantısı olduğu düşünülen ve bu sebeple görevden uzaklaştırılan personel sayısı 5 binin üzerinde.

Bu sebepten dolayı görevden alınan personelin yerine alım yapılacağını bakan açıkladı. Bu personel alımına yeni açılan hastaneler de eklendiğinde sayının 10 bin civarına çıkması bekleniyor.

Alım Yapılması Muhtemel İller Neler?

Atanamayan bir çok sağlıkçı tarafından beklenen personel alım ilanının yakın zamanda yayımlanması bekleniyor.

Yayımlanacak olan personel alım ilanında ise bir çok pozisyon için KPSS şartı aranmayacak. İşte alım yapılacak olan başlıca iller;

Ankara Bilkent ve Etlik, Yozgat, Elazığ, Adana, Gaziantep, Konya, Manisa, İstanbul Başakşehir, Isparta, İzmir Bayraklı, Bursa, Kocaeli, Kayseri ve Mersin’de inşaatı süren 27 bin yatak kapasiteli 16 Şehir Hastanesinin, 2016-2017 yıllarında hizmet vermeye başlayacağı açıklandı.

Bu hastanelerde boş bulunan güvenlik görevlisi, veri elemanı, temizlik görevlisi ve klinik destek personeli gibi birçok kadroya alım yapılacaktır.

Personel alım ihaleleri genel sekreterlikler tarafından yürütüldüğünden alım başvurularında genel sekreterliklere CV bırakarak yapılması gereklidir.

Bir önceki yazımız olan İş sözleşmesi türleri neler? Yazılı iş sözleşmesi yapmak zorunlu mu? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Makine Kimya Endüstrisi Kurumu 95 Sürekli İşçi Alımı kadro dağılımları

MKE Kurumu Ankara, Kırıkkale ve Çankırı'da İşyerlerinde Çalışacak 95 Sürekli İşçi Alımı Yapacaktır.

Kapat