Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 1500 Memur Alımı olacak mı?

Tapu ve Kadastro genel müdürlüğü, Maliye Bakanlığı’ndan (MB) tapuda çalıştırılmak üzere sözleşmeli memur alımı talebinde bulundu. Bu talebin bakanlık tarfından nasıl karşılanacağı bilinmiyor. Maliye Bakanlığı personel alımları yapılacağı zaman bütçeden ayırabileceği paya bakarak isteğe onay verebiliyor veya yazımızın başlığında da belirttiğimiz üzere 1500 kadroya değil de daha az sayıda personel alımına müsaade edebiliyor.

Maliye Bakanlığından edinilen bilgiye göre Tapu ve Kadastro genel müdürlüğü nitelikli işlerde çalışmak üzere 1500 sözleşmeli memur alımı yapacak.

Sözleşmeli memur alımları KPSS puanı ile alınacak. Alınacak olan memurlar tapulardaki iş yoğunluğunu azaltmak için kullanılacak.

Maliye Bakanlığının bu memur alımına karşı çıkmayacağı düşünülüyor. Bunun sebebi olarak da alınacak olan memurların bütçeye ilave bir yük getirmeden maaşların döner sermayeden ödenecek olması olarak gösteriliyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, vatandaşın tapu işlemlerini daha hızlı gerçekleştirmeleri için ellerinden gelen tüm çalışmaları yapacaklarını belirtti.

Tapu ve Kadastro Genel Müdür Vekili Gökhan Kanal da tapudaki memur sıkıntısının azaltılarak vatandaşlara daha iyi ve daha hızlı hizmet vermek istediklerini söyledi. B uamaçla Maliye Bakanlığından olumlu haber beklerini de sözlerine ekledi.

Detaylar netleştiğinde sitemiz üzerinden bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İş sözleşmesi türleri neler? Yazılı iş sözleşmesi yapmak zorunlu mu? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Evde İpek Böceği Yetiştirerek Para Kazanma Fırsatı

Dut ağaçlarının yeşermesi ve dut yapraklarını ortaya çıkması ipek böceği yetiştiriciliğini akla getirmektedir. Evde ipek böceği yetiştirerek ayda 6 bin...

Kapat