2017 20. Dönem POMEM 10 Bin Polis Memuru Alımı başvuruları başladı

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Mesleki Eğitim Merkezlerine (POMEM) 10 bin polis memuru alımı için ilan açmıştır. Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine lisans mezunu 2015 veya 2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarının birinden P3 puan türünden en az (60,00) ve üzeri puan alan adaylar başvuru yapabilecektir.

Polis Meslek Eğitim Merkezleri Giriş Yönetmeliğinde belirtilen diğer şartları taşımak kaydıyla (9.000) erkek ve (1.000) kadın olmak üzere toplam (10.000) öğrenci alımı yapılacaktır.

Adaylar, 03-14 Nisan 2017 tarihleri arasında www.pa.edu.tr adresinden e-devlet şifresi ile giriş yaparak ön başvurularını yapabileceklerdir.

Sınavlarda başarılı olarak Polis Meslek Eğitim Merkezlerinde eğitim gören ve eğitim sonunda başarılı olan adayların polis memuru olarak atamaları yapılacaktır.

2017 POMEM Polis memuru alımına ilişkin giriş koşulları aşağıda belirtilmiştir. Alıma ilişkin sınav takvimi Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesinden (www.pa.edu.tr) ilan edilecektir.

20.DÖNEM POLİS MESLEK EĞİTİM MERKEZLERİ (POMEM) ÖĞRENCİ ADAYLIĞINA BAŞVURMAK İSTEYEN ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR

a) T.C. vatandaşı olmak,
b) Lisans mezunu veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak
c) ÖSYM tarafından lisans mezunları için yapılan 2015 veya 2016 yılı KPSS P3 puan türünden en az (60,00) puan almış olmak,
ç) Emniyet Teşkilatı şehit ve vazife malullerinin eş ve çocukları için ise 2015 veya 2016 yılı KPSS P3 puan türünden en az (48,00) puan almış olmak
d) 18 yaşını tamamlamış olmak ve 31 Aralık 1988 ve daha sonraki tarihlerde doğmuş olmak
e) Kadınlar için 162 cm, erkekler için 167 cm’den kısa boylu olmamak, beden kitle endeksi, 18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında olmak,
f) Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,
g) Sağlık durumu yönünden, Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirlenen koşulları taşımak,
ğ) TCK’ya göre adayın kendisinin ve evli ise eşinin herhangi bir suça karışmamış olması gerekmektedir.
h) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak.

Bir önceki yazımız olan BİM Kasiyer Alımı Başvurusu ve Başvuru Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu Sürekli İşçi Alımı İlanı 2017

Devlet personel başkanlığı sitesinde yayınlanan ilana göre MKE Kırıkkale fabrikasında çalışmak üzere 94 sürekli işçi alımı olacaktır.

Kapat