PMYO Lise Mezunu 2500 Polis Memuru Aday Alımı Başvuruları Başladı

Polis Meslek Yüksekokulu lise mezunu ya da lise 4. sınıfta okuyan öğrencilerden 26 yaşını aşmamış ve polis olmak isteyenler için 2500 polis memuru adayı öğrenci alımı yapacağını duyurdu.

Polis memuru adayı alımı kontenjanları ise 2250 erkek ve 250 bayan olarak ayrılmıştır. PMYO tarafından verilen derslerde başarılı olanlar polis memuru olarak mezun olacaklardır.

2017 PMYO öğrenci alımı şartlarını incelediğimizde Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan 2017 Yükseköğretime Geçiş Sınavından (YGS) en az 260 puan almaları gerekmektedir. Şehit çocukları ise 2017 YGS’den 150 puan almaları yetmektedir.

PMYO polis memuru adayı alımı başvuruları onlise olarak polis akademisi başkanlığı internet sitesi üzerinden yapılacaktır. www.pa.edu.tr adresinden onlişne başvuru formunu doldurarak başvuruda bulunabilirsiniz. Başvuru şartlarında erkek ve bayan adaylar için boy ve kilo şartları bulunmaktadır. Erkek adaylar için 167cm boy ve bayan adaylar için 162cm boy şartı olmaktadır. Beden kitle endeksi 18-27 arasında olmalıdır.

Bir önceki yazımız olan BİM Kasiyer Alımı Başvurusu ve Başvuru Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Avukat Mimar Mühendis Alımı yapıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Türkiye'de 5 ilde Avukat, Mimar ve Mühendis alımı yapacaktır. İlana başvurular online olarak bakanlığın sitesi üzerinden...

Kapat