TEDAŞ İşçi, Personel Alım İlanları

Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (TEDAŞ) 2018 yılında işçi ve personel alımı yapacaktır. Kurum kariyer planları yapanlar ve staj imkanı arayanlar için köklü bir kurumdur.

Günümüzde işsizlikten büyük sorunların başında gelmektedir. Hatta o kadar büyük bir sorundur ki ülkelerin gelişmişlik düzeylerini belirlerken o ülkenin işsizlik oranlarına bakılmaktadır.

Bir çok kişi kendilerine uygun iş olmadığından bahseder ama yeteri kadar araştırma yapmadığı için kendine uygun işi bulamaz. Sitemizde yüzlerce hatta binlerce iş ilanı haberler bulunmaktadır. Sizler kendinize uygun olan işleri sitemizde bulabilirsiniz.

Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi yani halka arasında bilinen adıyla TEDAŞ 2017 yılındı da büyümeye devam edecektir. Bundan dolayı personel ihtiyacı duyacaktır.

TEDAŞ İşçi Alımları

Elektrik sektöründeki dağınık yapıyı ortadan kaldırmak ve işletme bütünlüğünü sağlamak amacıyla 1970 yılında çıkarılan 1312 sayılı Kanun ile Türkiye Elektrik Kurumu (TEK) kurulmuş, imtiyazlı şirketlerin görev bölgeleri ve belediye sınırları dışında tüm yurtta elektriğin üretim, iletim, dağıtım ve satış hizmetleri TEK bünyesinde toplanmıştır.

Hizmetlerin daha etkin, daha verimli ve çağdaş bir şekilde sürdürülebilmesi amacıyla ve özelleştirme politikaları çerçevesinde TEK, Bakanlar Kurulunun 12.08.1993 tarih ve 93/4789 sayılı Kararı ile, Türkiye Elektrik Üretim-İletim A.Ş. (TEAŞ) ve Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. (TEDAŞ) adı altında iki ayrı İktisadi Devlet Teşekkülü olarak yeniden yapılandırılmıştır. 1994 yılında TEAŞ ve TEDAŞ tüzel kişiliklerine kavuşmuşlardır.

Elektrik dağıtım şirketi olarak bilinen TEDAŞ kurumunun tam donanımlı hizmet sunabilme noktasında ihtiyaç duyduğu personel alımı ihtiyacını her yıl açtığı ilanlarla karşılamaya çalıştığı biliniyor.

Bu kurumda çalışmak isteyen personellerde temel anlamda belirli şartlar aranmakta. KPSS puanı şartı arayan kurum taban puan ve üzerinde puana sahip olan adaylara başvuru yolunu açıyor. Açık iş ilanına başvuru yapan onlarca aday arasından şeffaf seçimler yapabilme noktasında da bir mülakata tabii tutuyor.

TEDAŞ İş İlanları

TEDAŞ iş ilanları araştırmasını internet ortamları üzerinden yapmanız sizleri birtakım alım ilanları ile karşılaştıracaktır. Adaylar genel anlamda internet ortamları üzerinden takip ettikleri ilanlara zamanında başvuru yapıyor. Eski dönemlerde bu tarz ilanların gazetelerde, televizyonlarda yayınlandığı ve herkese ulaştırılamadığı bilinmekteydi ancak; iş ilanları alanında faaliyet gösteren internet siteleri sayesinde her türlü güncel ilan hızlıca muhataplarına ulaştırılabilmekte.

Doğru zaman aralığında takibi yapmanız ve vakit kaybetmeden başvurunuzu tamamlamış olmanız bu anlamda doğru bir hamle olacaktır. Başvuru yapma noktasında geç kalmamanız son derece önemli. Kadrolar dolmadan başvuru tarihleri arasında TEDAŞ kurumuna gereken başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz.

Kuruma alınıp alınmayacağınıza ilgili birimler gerekli kararı vererek değerlendirme yapıp sonuçları sizlerle paylaşacaklardır. Başvurunuzun ardından başvuru sonuçlarının açıklanacağı tarihi de takip etmeniz gerekecek.

Bir önceki yazımız olan Silahlı Silahsız Güvenlik Görevlisi Alım İlanları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
İstanbul Hilton Garden Inn Oteli Açık Pozisyonlara personel arıyor

Konaklamada önde gelen otellerden olan Hilton oteller serisinden olan İstanbul Ümreniye'de Şubat 2017'de açılacak olan Hilton Garden Inn Oteli yönetici...

Kapat