2017 yılında Bedelli Askerlik Uygulaması Olacak mı?

AK Parti hükümeti döneminde 2 kez uygulanan bedelli askerlik 2017 yılında da uygulanacak mı sorusu bundan önceki bedelli askerliği kaçıranlar tarafında sürekli sorulmaktadır. Bedelli Askerlikten tüm herkes faydalanamıyor. Bedelli Askerlik yapmak için belli bir yaşın üzerinde olmalı ve hükümet tarafından belirlenen bedelli askerlik ücretinin anlaşmalı bankalara yatırılması gerekmektedir.

2017 yılında Bedelli Askerlik çıkacak mı sorunu Başbakan Yardımcısı Vesyi Kaynak’a da soruldu. Kaynak, Katıldığı bir programda gündemde olan bedelli askerlik hakkında merak edilen soruları yanıtlayan Bakan bu konunun sürekli olarak gündeme getirildiğini ancak şuan için gündemde bedelli askerlik çıkarılması için uygun zaman olmadığı şeklinde cevap verdi.

2017 yılında bedelli askerlik çıkacak mı sorusunun kendi oğlu ve damadının da sorduğunu belirten Veysi Kaynak, konunun şuan için hükümetin gündeminde olmadığını ifade eden. Başbakan Yardımcısı Kaynak, Ülkemizin içerisinde bulunduğu bu günlerde hem yurtiçinde ve yurtdışında terör operasyonları yapılırken bedelli askerliğin gündeme gelmesi mümkün değil dedi.

Yurtiçi ve yurtdışında bedelli askerlik bekleyen 1 milyon’dan fazla gencin bu konunun açıklığa kavuşturulmasını bekliyor. Bedelli askerlik bekleyen gençler bu açıklama sonrasında hayal kırıklığına uğradılar. Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, açıklamalarında AB’den mülteciler için 677 milyon Euro yardım geldiğini de belirtti.

Bir önceki yazımız olan Silahlı Silahsız Güvenlik Görevlisi Alım İlanları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Banka Personel Alım Sınavlarında Sorulan 100 Terim ve Anlamı

Banka Personel Alım Sınavlarında Sorulan 100 Terim ve Anlamı Devlet bankaları olan Ziraat Bankası, Halk Bankası gibi bankalar ve özel...

Kapat