35 Yaş Üstü Kişiler için iş ilanları yeni iş fikirleri

İş ilanları incelendiği zaman özellikle kamu sektörüne personel alımlarında 35 yaş üstü iş ilanları daha az görünmektedir. Özellikle sektör değiştirenler için bu işlem gerçek anlamda zor olabilmektedir. Ancak, olaya bu kadar karamsar bakmak da pek doğru bir yaklaşım değildir. Çünkü bu tip iş ilanları da bulunmaktadır. Sonuç olarak özellikle kurumsal firmalar, yetenekli olduğu kadar da deneyimli personeller ve yöneticiler almak istemektedir. Sonuç itibariyle kurumsal bir firmanın yükselmesi için en önemli adımlardan biri kuşku yok ki, deneyimli ve işi bilen insanlarla yola devam edebilmesidir. Kendine değer katacak insanları seçmesidir. Bu yüzden de genelde tecrübeli insanlarla yürümektedir.

35 Yaş Üstü İş Alanları

Bir firmaya başvurulacağı zaman genel anlamda, iş başvurularında dikkat edilen ve hassas nokta, fiziksel çalışmaların yapılması durumudur. Genel anlamda fiziksel olarak daha yorgun olarak çalışılacak olan iş ilanları arasında daha genç ve dinamik kişiler tercih edilmektedir. Ayrıca, tecrübesiz elemanların ve ya yetiştirmek için elemanların araştırılmış olduğu işlerde genel hatlarıyla bakılan daha genç isimlere şans verilmesi durumu olmaktadır.

Ancak, özellikle deneyim ve birikim istenen banka müdürlüğü, ya da insan kaynakları yönetici, satış pazarlama müdürü, aşçı, pilot, genel müdür gibi işlerde genelde aranan özelliklerin başında kesinlikle deneyim konusu gelmektedir. Deneyim de kuşku yok ki yılların getirmiş olduğu bir özelliktir. Bundan dolayı bu iş alanları için genç olmak bir dezavantaj olacaktır.

35 Yaş Üstü İş İlanları Bulabilirsiniz

Kısacası iş ilanlarında kıstas olarak 35 yaş sınırı iş ilanları olarak dikkat çekmesine rağmen, aslında bir çok deneyimli yönetici ve buna benzer aramalarda yaş kıstasında daha geniş açıdan bakılmaktadır. Dolayısıyla iyi bir yönetici olarak yaş kıstası aranmadan özellikle de kendi sektörünüze ait olarak iş bulmakta zorluk çekmezsiniz. Elbette sektör değiştirmek gerçek anlamda zor olabilmektedir. Bu yüzden de bu konular göz önünde bulundurulursa, aslında iş bulmak zor değildir.

Bir önceki yazımız olan Televizyon Programlarına Katılarak Para Kazanın 2019 başlıklı makalemizde ek iş fikirleri 2019 ve para kazanma yolları 2019 hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Erzurum Atatürk Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi lise mezunu hemşire alımı

Erzurum Atatürk Üniversitesine bağlı sağlık araştırma ve uygulama merkezinde çalışmak üzere en az lise mezunu 55 hemşire alımı yapılacaktır.

Kapat