7000 Lise Mezunu Bekçi Alımlarında Başvurular için Son Günler

Bekçilik başvuruları hakkında sitemize ve sosyal medya hesaplarımıza gelen mesajlar çoğunluk alım şartları ve başvuru şekli hakkında gelmektedir. Yapılan açıklamalar doğrultusunda sizlere bilgi vermeye çalışacağız. Öncelikle ilana son başvuru tarihi 22 Haziran 2018 olarak belirtilmiştir. İlana başvuru için az gününüz kalmıştır. Başvuru şartları sağlayıp başvuru ücretini yatıran kişilere sözlü mülakat yapılacaktır ve bunun sonucunda da 73 şehrimize bekçi alımı yapılacaktır.

Başvurular www.pa.edu.tr adresi üzerinden e-devlet şifreniz ile kendi tc kimlik numaranız ile yapılacaktır. Bu ilanda KPSS sınavı şartı aranmamaktadır. En az lise mezunu olmanız yeterli olacaktır. Önbaşvurularını yapan adaylar incelemeye alınacaklardır ve şartları sağlayan adaylar sözlü sınava alınacaktır.

Başvuru şartlarına bakacak olursak öncelik le Türk vatandaşı olmalı, en az lise mezunu olmalı, 167 cm. boyundan kısa olmamalı, başvuru yapacağı şehirde en az 1 yıl ikamet ediyor olmalı, askerlik görevini yapmış olmalı, 31 yaşından gün almamış olmalı, silah taşımaya engeli olmamalı, bağımlılığı olmamalı ve güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç almış olmalıdır.

Çarşı ve mahalle bekçiliği işi için ikametgah şartını taşımak ve başvuru yapacağı şehirde kötü şöhretle tanınmamak gerekmektedir. Ön başvurusunu yaptığı halde şahsen başvurusunu yapmayan kişilerin başvuruları geçersiz sayılacaktır. Adaylara iletişim bilgileri üzerinden tebligat yapılmayacaktır. Tüm detaylar yukarıda belirttiğimiz internet sitesi üzerinden yapılacaktır. Aşağıda alım yapılacak kontenjanlara dair bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan BİM Kasiyer Alımı Başvurusu ve Başvuru Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Düzce Üniversitesi Sözleşmeli Lise Mezunu Hemşire Alımı duyurusu yaptı

Düzce Üniversitesi rektörlüğü sağlık meslek lisesi hemşirelik bölümü mezun olan sözleşmeli personel alımı yapıyor.

Kapat