Adalet Bakanlığı 4424 Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor

Bakanlık bünyesinde çok sayıda alım yapacağını açıklayan Adelet Bakanlığı, farklı kadrolarda çalışmak üzere farklı işe alım ilanları yayınlamıştır. Bu iş ilanlarında alım yapıalcak kadrolara baktığımızda bir çok alanda çalışan kişilere iş imkanı olduğunu söyleyebiliriz. Adalet Bakanlığı iş ilanı başvuruları, başvuru şartları, hangi kadrolara alım yapılacağı, alım yapılacak kontenjanlar hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Sizler de bu bilgilere göre iş başvurunda bulunabilirsiniz.

Adalet Bakanlığı Hangi Kadrolara Kaç Kişi Alacaktır?

Adalet Bakanlığı toplam 4424 personel alacağını açıkladıktan sonra bu kontenjanın hangi kadrolara ayrıldığı merak konusu olmuştur.

Alım yapılacak kardolardan bahsedecek olursak eğer zabıt katibi, mübaşir, teknisyen, aşçı ve şoför olarak belirtebiliriz.

  • Zabıt Katibi 3071 Kişi – Adalet bölümü en az lise mezunu olmak, önlisans veya lisans mezunu da olunabilir.
  • Mübaşir 1169 Kişi – En az lise mezunu olmak
  • Şoför 96 Kişi – B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak ve en az lise mezunu olmak,
  • Teknisyen 58 Kişi – Meslek lisesi mezunu olmak,
  • Aşçı 30 Kişi – Lise mezunu olmak ve MEB onaylı aşçılık belgesi sahibi olmak,

Başvurular Nereye Ne Zamana Kadar Yapılabilir?

Başvurular 1 Temmuz 2019 tarihnde başlıyor ve 16 Temmuz 2019 tarihinde sona erecektir. Adaylara sözlü veya uygulamalı sınav yapılabilecektir.

Başvuru için gerekli olan belgeler neler?

Başvurular bulunduğunuz bölgedeki adalet komisyonlarına yapılacaktır. Daha detaylı bilgi için http://bit.ly/2Lqth6k internet adresni zyaret edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sosyal Güvenlik Kurumu 400 Memur Alımı Şartları Neler? başlıklı makalemizde kpss ile kamu personeli alımı 2019, sgk memur alımı ve sgk personel alımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Personeli Alımı

Sağlık alanında mezun olup iş arayan kişiler için Sİvas CUmhuriyet Üniversitesi rektörlüğü iş ilanı yayınlamıştır. Üniversiteye bağlı sağlık araştıurma ve...

Kapat