Adalet Bakanlığı Şoför, Hizmetli olmak üzere 200 Personel Alıyor


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/isku5911/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Adalet Bakanlığı bu ay içerisinde 10 bine yakın personel alımı yapıyor. 4 farklı ilan yayınlayan bakanlığın ilk ilanından bilgiler vereceğiz. Bu ilanda Adalet Bakanlığı 6 farklı pozisyonda çalışacak toplam 200 sözleşmeli personel alımı yapıyor. Bu 200 alımın 100 kişisi merkez teşkilatta, geriye kalan 100 kişi ise taşra teşkilatında görevlendirileceklerdir. 200 personel alımının kadrolara dağılımını öncelikle merkez teşkilata alınacak personeller ile başlayalım. 10 avukat, 20 istatistikçi, 30 şoför ve 40 hizmetli bakanlık merkez teşkilatında çalışacaktır. 50 psikolog ve 50 sosyal çalışmacı ise bakanlığı taşra teşkilatlarında görevlendirileceklerdir.

Personel alımı için öncelikle adaylar 2016 kamu personeli sınavı puanına göre sıralamaya alınacaklardır. Bu sıralamada avukat, istatistikçi, hizmetli, psikolog ve sosyal çalışmacı kadroları için 5 katı kadar aday, şoför pozisyonu için de 10 katı kadar aday sözlü sınava girmeye hak kazanacaktır. Hem KPSS puanı hem de sözlü mülakat puanının aritmetik ortalamasıyla ortaya çıkacak yeni sıralamaya göre sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecektir.

Başvuru yapacak olan kişiler aşağıdaki genel ve özel şartları taşımalıdırlar;

  • Devlet memuru olma şartlarını taşımak,
  • Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç almak,
  • 2016 KPSS’den 70 puan ve üzeri almak,
  • Avukat kadrosu için hukuk fakültesi mezunu olmak ve avukatlık ruhsatnamesi sahibi olmak,
  • İstatistikçi kadrosunu için istatistik lisans mezunu olmak,
  • Hizmetli için başvuru yapacaklar lise ve dengi okul mezunu olmalı,
  • Şoför kadrosu için en az lise mezunu olmalı ve E sınıfı (yni tip D) sürücü belgesi sahibi olmalı,
  • Psikolog için psikoloji lisans mezunu olmak,
  • Sosyal çalışmacılar sosyal hizmetler lisans mezunu olmalıdır.

Bakanlığın personel alımları devam etmektedir ve 30 Mayıs 2018 Çarşamba günü son bulacaktır. Bu tarihten önce adalet komisyonu başkanlıklarına şahsen müracaatta bulunmalısınız. Başvurunuzu yaparken başvuru formu, diploma, 2016 KPSS sonuç belgesi, güvenlik araştırması formu ve fotoğraflı özgeçmişinizi teslim etmelisiniz. Avukatlar ruhsatlarını, şoförler de ehliyetlerini eklemelidirler.

Bir önceki yazımız olan BİM Kasiyer Alımı Başvurusu ve Başvuru Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir