Akbank Gişe Yetkilisi ve Personel Alımı Başvuruları Nasıl Yapılır?

İş ilanları denildiğinde kamudan sonra en çok tercih edilen sektör olan bankacılıktır. Kamu sektörü iş garantisinden dolayı tercih edilirken, bankacılık sektörü de maaşı ve masa başı iş olması sebebiyle tercih edilmektedir. Bankacılık sektöründe personel alımları sürekli olmak yerine belli dönemlerde gerçekleşmektedir. Bankalar personel alımlarını farklı pozisyonlara yapmaktadır. Gişe yetkilisi, hizmetli, çağrı merkezi yetkilisi, ticari müşteri ilişkileri temsilcisi gibi kadrolara personel alımları yapılmaktadır.

Akbank, ülkemizde 1948 yılından itibaren faaliyet gösteren bir bankadır. Adana merkezli olarak kurulan banka 1954 yılında İstanbul’a taşınmış ve ilk şubesini de Sirkeci’de açmıştır. 1990 ve 1998 yıllarında halka arz edilmiştir. Akbank, ülkemizin önde gelen bankaları arasındadır. Bankacılık sektöründe kariyer planları yapanlar için Akbank, oldukça iyi ve kaliteli bir şirket konumundadır. İş arayan ve illa banka işi olsun diyenler için Akbank iş fırsatları hakkında bilgilere geçelim.

Akbank personel alımları iki farklı alanda değerlendirmektedir. Yeni mezun ve deneyimli personel olarak ikiye ayırmıştır. Yeni mezun olarak başvuru yapacak olan kişiler 28 yaşını aşmamış olmalıdır ve İngilizce bilmelidir. Üniversitelerin bankacılık alanlarından mzun olmaları hatta yüksek lisans mezunu olmaları beklenmektedir. Deneyimli personel alımlarında ise kişilerin alanlarında ya Akbank bünyesinde veya başka bankalarda iş deneyimine sahip olması ve pozisyonunun gerektirdiği teknik ve fonksiyonel bilgiye sahip olması beklenmektedir. Bu bilgileri zaten başvuru sırasında kişilerin özgeçmişinde bulunacaktır.

Akbank iş başvurusu nereden ve nasıl yapılır?

Banka iş başvuruları için öncelikle kendi internet sitesi üzerinden açtığı “kariyer.akbank.com” sitesi üzerinden başvuruları kabul etmektedir. İster yeni mezun isterseniz de deneyimli personel olun buradan başvuruda bulunabiliyorsunuz. Bu sistemde özgeçmişinizi oluşturup bankanın size dönüş yapmasını bekliyorsunuz. Bankada sizin verdiğiniz özelliklerde boş pozisyon olması durumunda size mutlaka dönüş yapılmaktadır. Bunun dışında ayrıca kariyer sitelerinde de iş ilanları yayınlanmaktadır. Bununla ilgili olarak hangi alanlarda boş pozisyonlar olduğunu linkini yazımızın sonunda vereceğiz. Şimdi kariyer sitelerinde hangi alanlarda personel ihtiyacı olduğuna bakalım.

  • Gişe yetkilisi (Türkiye geneli),
  • Expat Müşteri Uzmanı
  • Engelli personel (Türkiye geneli)
  • Çağrı merkezi yetkilisi
  • Server İşletim Uzmanı
  • Ticari Müşteri İlişkileri Yöneticisi
  • Bilgi Güvenliği Siber Güvenlik Uzmanı

Yukarıdaki kadrolar bankanın alım yaptığı boş kadrolardan bazılarıdır. Bundan daha fazla kadroya personel ihtiyacı duymaktadır. Bunun için aşağıya vereceğimiz bağlantı linkini tarayıcınıza kopyalayıp geri kalan açık iş pozisyonlarını inceleyebilirsiniz. Başvurular da aynı şekilde kariyer sitesi üzerinden yapılabilmektedir. Açık iş pozisyonları için adresi kopyalayıp tarayıcıya yapıştırınız. https://goo.gl/gWD7vD

Bir önceki yazımız olan Yapı Kredi Bankası önlisans mezunu personel alımı yapılan şubeler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Belediye kameraman arıyor başvuru şartları neler?

Belediye bünyesinde çalışmak üzere kameraman alımı yapılacaktır. Başvurular ne zaman sona erecek ve başvuru için gerekli olan şartlar neler yazımızda...

Kapat