Ambulans Şoförü Alımı iş başvuruları

Ülkemiz sağlık hizmetlerindeki gelişimle beraber ambulans sayısındaki artışa paralel olarak ambulans şoförü alımı konusundaki talepte yüksek oranda bir artış olmuş durumdadır. Sağlık sektöründe ihtiyaç duyulan personelleri başında ambulans şoförü gelmektedir. Ambulans şoförlüğü mesleğini tercih etmek isteyen kişilerin iyi derecede araba kullanması bu meslek için gerekli en iyi nitelik durumundadır.

Ambulans Şoförü Ne İş Yapar ?

Ambulans şoförü sağlık ekipleri ile beraber hastanın bulunduğu yere en hızlı ve güvenli şekilde varıp, yine en hızlı ve güvenli şekilde hastayı sağlık kuruluşuna götürmekle görevli sağlık personelidir.

Ambulans Şoförü Nasıl Olunur

Ülkemizdeki sağlık sektöründeki gelişim, kalite odaklı hizmet anlayışına geçiş ve özel hastane sayılarındaki büyük artışla beraber sektörde donanımlı personel ihtiyacı baş göstermiştir. Öğle ki 2017 yılında sadece sağlık bakanlığı 3000 ambulans şoförü duyurusu yapmıştır. Buna özel hastaneleri de katarsak sayı çok daha fazla artmaktadır.

Gelin ambulans şoförü nasıl olunur sorusunu cevaplayalım. Bunun için 2 yöntem bulunmaktadır. Burada ambulans şoförü olmak isteyen kişiler devlet kurumlarına başvuru yapacaklar ise acil tıp teknisyenliği ya da acil yardım teknikerliği bölümlerinden birinden mezun olma şartı aranmaktadır. Eğer ambulans şoförlüğü adına özel kuruluşlara başvuru yapacaksanız bu alanda da B sınıfı ehliyet ve ilk yardım sertifikasına sahip olmak zorunludur. Tabi bunun yanında iyi insan ilişkileri, soğukkanlı olma gibi özellikleri de sayabiliriz.

Ambulans şoförü alımı yapan özel hastane ve sağlık kuruluşlarına aşağıda verdiğimiz bağlantı ile ulaşabilir ve kendi bulunduğunuz ilde alım olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

https://goo.gl/8c54Qh

Bir önceki yazımız olan BİM Kasiyer Alımı Başvurusu ve Başvuru Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Özgeçmiş (CV) için ÖN YAZI Örneği

Ön yazınız etkili olursa özgeçmişinizin okunup değerlendirilme olasılığı da yüksek olacaktır. Sizler için etkili ön yazı örneğini yayınladık.

Kapat