Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı

Ankara yer alan ve yetenek sınavı ile öğrenci alımı gerçekleştiren üniversite rektörlüğü personel alımı yönetmeliği doğrultusunda sözleşmeli personel alımı yapacaktır. Bu kapsamda rektörlük bünyesinde çalışacak 3 adet mühendis, 4 adet tekniker, 2 adet teknisyen, 7 adet büro personeli ve 2 destek personeli (şoför) alımı yapacaktır. Bunun için adayların kamu personeli seçme sınavına girmiş olma şartı bulunmaktadır. Adaylar bu puanlarına göre sıralamaya alınacak ve buna göre adaylar sıralandıktan sonra 2 katı kadar aday belirlenecek ve başka herhangi bir sınav yapılmayacaktır.

Personel alımı şartları

Personel alımı şartlarını incelediğimizde üniversitelerin sözleşmeli personel alımları için standart alım koşullarını uyguladığını görmekteyiz. Bunun için sizlerin öğrenim durumu şartını sağlamanız gerekmektedir. Öğrenim durumu şartları da özel şartlar içerisinde belirtilmiştir. Sizlere öncelikle özel şartlardan bahsedeceğiz. Bu şartları yazarken öğrenim durumundan ve varsa diğer şartları yazacağız.

  • 3 Mühendis – Bilgisayar, Makine veya inşaat mühendisliği lisans mezunu olmak,
  • 4 Tekniker – Önlisans düzeyinde mezun olmak,
  • 2 teknisyen – Liselerin bilişim teknolojileri veya mobilya dekorasyon bölümlerinden mezun olmak,
  • 7 büro personeli – Bu pozisyon için başvuru yapacakların 4’ü önlisans ve 3’ü lisans mezunu olmalıdırlar,
  • 2 destek personeli (şoför) – En az lise mezunu olmalı, E sınıfı ehliyet sahibi olmalı, SRC-2 ve SRC-4 belgeleri ve psikoteknik belgesi sahibi olmalı ve son olarak da 5 yıl makam şoförü olarak iş deneyimi olmalıdır.

Başvurular üniversitenin personel daire başkanlığına şahsen yapılmalıdır. Başvurular 16 Temuz 2018 tarihine kadar yapılabilecektir. Başvuru sırasında www.mgu.edu.tr adresinden indirip dolduracağınız başvuru formu, 2016 KPSS sonuç belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, İkametgah belgesi, diploma, iş deneyimi için sgk hizmet dökümü, adli sicil kaydı, askerlik durumu belgesi, özgeçmiş, varsa sertifikalar ve 1 adet fotoğrafı yanınızda bulundurmalısınız.

Bir önceki yazımız olan BİM Kasiyer Alımı Başvurusu ve Başvuru Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Emniyet Genel Müdürlüğüne 7 Bin Bekçi Alımı Yapılacak

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğüne 7 bin bekçi alımı için kadro ayrıldığını ve ilk etapta geçen sene sınavları tamamlanan 280...

Kapat