Ankara Üniversitesi Hemşire ve Diyetisyen dahil 100 sağlık personeli alımı

Üniversite hastaneleri günümüzde devlet hastanelerinin yoğunluğundan ve özel hastane ücretlerinden dolayı sıkça tercih edilen kurumlardır. Tıp fakültesine bağlı olarak öğrenci, öğretim üyesi, personel, doçent, profesör gibi tıp alanında uzman kişiler üniversite hastanelerinde görev almaktadırlar. Ankara Üniversitesi’de bünyesindeki hastanede çalışmak üzere sözleşmeli sağlık personeli alımı ilanı yayınladı. Aynı zamanda sağlık bakanlığı, Türkiye kamu hastaneleri kurumu ve Türkiye halk sağlığı kurumları da hemşire ve sağlık personeli alımı ilanı yayınlamıştı.

Ankara Üniversitesi personel alımını hemşire, diyetisyen ve diğer sağlık personeli (tıbbi görüntüleme teknikeri) kadrolarına yapacaktır. İlan için başvuru şartları da belirleyen kurum genel şartlar olarak bir çok kurum gibi TC vatandaşı olmak, 2016 KPSS sınavına girmiş olmak, herhangi bir kurumda SGK’lı olarak çalışmamak, gerçeğe aykırı beyan yada bilgi vermemek ve TCK’ya göre ağır suç işlememiş olma şartları bulunmaktadır.

Ankara Üniversitesi sağlık personeli için kontenjan dağılımı 93 hemşire, 6 tıbbi görüntüleme teknikeri ve 1 diyetisyen olarak yayınlamıştır. Hemşire alımı için adaylar 2016 KPSS sınavının P3 puan türünden puana sahip olmalıdır ve bunun yanında lisans düzeyinde hemşirelik bölümünden mezun olmalı, 30 yaşından gün almamış olmalıdır. Tıbbi görüntüleme teknikeri alımı KPSS P93 puan türü ile yapılacaktır ve meslek yüksekokullarının tıbbi görüntüleme teknikeri bölümünden mezun olmak gerekmektedir. 35 yaşından gün almamış adaylar başvuru yapabilir. Diyetisyen alımı şartlarında KPSS P3 puan türüne ait puana sahip olma, üniversitelerin beslenme ve diyetetik bölümünden mezun olma, 30 yaşından gün almamış olma şartı bulunmaktadır.

Başvuru sırasında istenilen belgeler ve başvuru şekli yeri

  1. www.ankara.edu.tr adresinden temin edilecek başvuru formu,
  2. 1 adet fotoğraf,
  3. diploma ya da geçici mezuniyet belgesi,
  4. nüfus cüzdanı fotokopisi,
  5. KPSS sonuç belgesinin internet çıktısı

Yukarıdaki belgeleri hazırlayanlar Ankara Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı, Sözleşmeli Personel Şubesi Tandoğan / ANKARA adresine şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Başvurular 10 gün içinde sona erecektir.

Bir önceki yazımız olan BİM Kasiyer Alımı Başvurusu ve Başvuru Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Sağlık Bakanlığı KPSS 2017/5 ile 12500 Sağlık Personeli alımı duyurusu yayınladı

Sağlık Bakanlığı, Türkiye Kamu Hastaneleri ve Halk Sağlığı Kurumları KPSS 2017/5 tercihleri ile 12500 sağlık personeli alımı yapacağını duyurdu. Başvurular...

Kapat