Balıkesir Üniversitesi 36 Akademik Personel Alımı duyurusu yayınlandı

Balıkesir Üniversitesi akademik birimlerine öğretim üyesi alımı yapacaktır. Balıkesir Üniversitesi akademik kadrolarına profesör, doçent ve yardımcı doçent alımı yapacak ilgili birimlerinde bulunan eksik kadroları tamamlamayı planlamaktadır.

Üniversitelerde öğretim üyesi olarak çalışmak isteyen kişiler için uygun bir ilandır. İlk olarak üniversitede öğretim üyesi olmak istiyorsanız ALES sınavına girmeniz gerekmektedir. Bunun yanında başvuru yapacağınız bölüme göre yabancı dil belgesi istenebilmektedir. Başvurularınızı yaparken özgeçmiş belgenizi iyi ayarlamanız sizi diğer adaylardan ayıran özellik olacaktır.

Profesör Başvuru Şartları;

Profesör statüde olmaları ve başvuru dilekçelerinde başvuru yaptıkları ana bilim dalını belirtmeleri gerekmektedir. Ayrıca özgeçmiş, 2 fotoğraf, doçentlik başarı belgesi, hizmet cetveli, yayın listesi, akademik etkinlik değerlendirme formu ve bilimsel çalışma ve yayınları kapsayan dosyalarından 6 takım halinde hazırlamaları gerekmektedir.

Doçent Başvuru Şartları;

Doçent başvurusunda bulunacaklar ise yukarıda profesörlük başvurusu için gerekli olan aynı evrakları hazırlayıp 4 takım halinde personel daire başkanlığına şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.

Yardımcı Doçent Başvuru Şartları;

Yardımcı doçent kadrolarına başvuracak adaylar profesör kadronunda olduğu gibi kişisel ve akademik evraklarına ek olarak doçentlik başarı belgesi yerine lisans, yüksek lisans, doktora diploma/belgelerini 4 takım halinde hazırlamalıdırlar.

Başvurular kişilerin ünvanlarına göre yapılmaktadır. Profesör olanlar doçent yada yardımcı doçent kadrolarına başvuruda bulunamazlar.

İlana başvuru başlamış olup 24 Şubat 2017 tarihinde sona erecektir. Başvurular şahsen Balıkesir Üniversitesi personel daire başkanlığına yapılacaktır.

Bir önceki yazımız olan BİM Kasiyer Alımı Başvurusu ve Başvuru Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Ankara Devlet Opera ve Balesi Sözleşmeli Sanatsal Yardımcı Eleman Arıyor

Ankara Devlet Opera ve Balesi müdürlüğü 2 sanatsal yardımcı eleman alımı yapacak. Sözleşmeli olarak yapılacak alım şartları, başvuru zamanı, başvuru...

Kapat