Belediye kameraman arıyor başvuru şartları neler?

Belediyeler farklı pozisyonlar için personel alımları gerçekleştirmektedir. Günümüzde sosyal medya ve teknolojinin gelişmesi ile farklı iş pozisyonları ortaya çıkmıştır. Reklam yapmak oldukça önemli hale geldiğinden dolayı belediyeler de çalışmalarını göstermek için farklı yöntemler seçmektedirler. Belediyelerin memur kadrosu olduğu gibi basın ile iletişim halinde olan bölümü de bulunmaktadır. Bunun dışında dışarıda ilçenin temizliği, yolların bakımı, park ve bahçelerin güzelleştirilmesi gibi görevler için de işçi alımları yapmaktadır. Şimdi de kameraman alımı yapacak olan belediye ilanından bahsedeceğiz.

Kameramanlar sinema televizyon veya günlük hayatta çekilen görüntüleri kaydeden kişiye denmektedir. Günlük hayatta derken düğün, nişan gibi sosyal faaliyetlerimizi kayıt altına almak istersek de kameramanlardan faydalanırız. Kameramanlık mesleği için üniversitelerin radyo ve televizyonculuk bölümünde lisans düzeyinde eğitim verilmektedir. Tabi birçok kameraman mesleği deneyimlerle diğer kameramanlarla çalışarak öğrenmektedirler. Tabi siz ne kadar eğitimli olursanız o kadar vasıflı personel sayılmaktasınız.

İş ilanı detaylarından bahsetmeye geldi sıra. İlanı yayınlayan belediye Balıkesir ilimizin Erdek ilçesi belediye başkanlığıdır. Balıkesir’in Marmara denizinin neredeyse içinde olan ilçe Kapıdağ Yarımadası içerisindedir. Belediye başkanlığı 13 Eylül 2018 tarihine kadar başvurularını yapan kameraman adaylarına uygulayacağı sözlü sınav ile personel alımı işlemini tamamlayacaktır.

Başvuru şartları neler?

Kameraman alımına başvuru yapacak olan kişiler öncelikle devlet memuru olma şartlarını taşımalıdırlar. Bunun için Türk vatandaşı olmalı, kamu haklarından mahrum olmamalı, sağlık durumu işine engel olmamalıdır. Adli sicili temiz olmalı ve yurt dışında ikamet etmiyor olmalıdır. Öğrenim şartı da bulunan ilanda 4 yıllık eğitim veren üniversitelerin radyo ve televizyonculuk bölümünden lisans düzeyinde mezun olma şartı bulunmaktadır.

Belediyeye iş başvurusu nasıl yapılacaktır?

İş başvurusu yapacak olan kişiler 13 Eylül 2018 tarihine kadar belediye insan kaynakları ve eğitim müdürlüğüne şahsen başvuru yapmalıdır. Başvuru yaparken yanınızda diploma, kimlik fotokopisi, belediye tarafından verilecek başvuru formu, sağlık raporu, 6 adet fotoğraf, erkekler için askerlik durumu belgesi, adli sicil belgesi ve ikametgah belgesi bulunmalıdır. Belediyeden bilgi almak isteyen kişiler 0266 835 10 50 nolu telefondan belediyeye ulaşarak bilgi alabilirler.

Bir önceki yazımız olan Silahlı Silahsız Güvenlik Görevlisi Alım İlanları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Belediye kameraman arıyor başvuru şartları neler?” için bir yorum

  1. iki cocuk annesiyım acil iş arıyorum esim ceza evinde cocuklarıma bakamakla yukumluyum yiraltı yasındayım mersin toroslarda yasıyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Hasta Bakıcı arayan ve alım yapan kurum ve hastaneler

Hasta bakıcı olarak çalışmak isteyenler ve daha önce sağlık sektöründe çalışmış ve şu anda evde veya sağlık kuruluşlarında hasta bakıcı...

Kapat