Belediyede çalışacak İtfaiye Eri, Zabıta Memuru ve Ekonomist aranıyor

Belediyeler işçi alım ilanları ile gündeme gelmeye başladılar. Belediye seçimlerinin yaklaşmasından dolayı mı yoksa açık iş pozisyonlarını kapatmak mı olduğunu bilmiyoruz. Fakat ülke genelinde bir çok belediyenin işçi ve personel alımları devam etmektedir. Haberimizin başlığında belirtmiş olduğumuz itfaiye eri, zabıta memuru ve ekonomist alımını yapacak olan belediyemiz ise Edirne’nin Enez Belediye başkanlığıdır. Yaklaşık 9 bine yakın nüfusu olan ilçede çalışmak isteyenler başvuru şartlarını iyi okumalıdır. İlçe İstanbul’a 290 km. uzaklıkta ve Edirne il merkezine ise 171 km. uzaklıkta bulunmaktadır.

Enez Belediyesi Hangi Kadrolara Kaç Personel Alımı Yapacak?

Belediye başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre personel alımı kamu personeli seçme sınavı puan üstünlüğüne göre yapılacaktır. Öğrenim durumu olarak da alım yapılacak kadroya göre değişse de genel olarak en az lise mezunu olan kişiler iş ilanına başvuru hakkı kazanacaktır. Zabıta alımı zabıta yönetmeliğine, itfaiye eri alımı da itfaiye yönetmeliğine göre yapılacaktır. Alım yapılacak kadroların dağılımları aşağıdaki gibidir.

 • 3 kişi EKONOMİST – Lisans düzeyinde eğitim veren üniversitelerin iktisat, işletme veya maliye bölümlerinin birinden mezun olmak,
 • 2 kişi ZABITA MEMURU – Lise veya dengi okul mezunu olmak,
 • 1 kişi ZABITA MEMURU – Önlisans düzeyinde bir bölümden mezun olmak,
 • 1 kişi İTFAİYE ERİ – Lise ve dengi okul mezunu olmak, B sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak,
 • 2 kişi ZABITA MEMURU –  Lisans programlarından birinden mezun olmak, B sınıfı sürücü belgesi olmak.

Başvuru özel şartları neler?

Yukarıdaki kadrolara başvur yapacak olan kişilerden lisans düzeyinde başvuru yapacaklar 2018 KPSS, önlisans veya lise düzeyindeki kadrolara başvuru yapacaklar ise 2016 KPSS sınavından en az 50 puan almış olmanız gerekmektedir. Zabıta memuru olacaklar 30 yaşından gün almamış, erkekler 1.67cm ve bayanlar 1.60cm den kısa olmamalıdırlar. Kiloları da boylarına göre +-10 kg olmalıdır. İtfaiye eri olmak isteyenler ise 35 yaşından gün almamış olmalı ve yükseklik, kapalı mekan, dar alan gibi fobileri olmamalıdır.

Başvuru Şekli Tarihi ve Yeri

Başvurular 22-26 Ekim 2018 tarihleri arasında Enez Belediyesi yazı işleri müdürlüğüne yapılacaktır. Başvurular gerekli evrakların belediyeye şahsen teslim edilmesi ile gerçekleşecektir. Başvuru yaparken öncelikle “www.enez.bel.tr” adresinden iş başvuru formunu indirip eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. bunun dışındaki belgeler aşağıdadır.

 • İş talep formu
 • Kimlik fotokopisi,
 • Diploma
 • KPSS sonuç belgesi
 • Askerlik ile ilgisi olmadığına dair beyan
 • İtfaiye eri kadrosuna başvuru yapacaklar için B sınıfı sürücü belgesi
 • Sağlık durumu beyanı
 • 2 adet fotoğraf (Biri forma yapıştırılacak)

Bir önceki yazımız olan Silahlı Silahsız Güvenlik Görevlisi Alım İlanları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Samsun Atakum Belediyesi personel alımı iş başvurusu formu

Samsun Atakum Belediyesi elektronik ortamda personel alımı için iş başvurusu formu oluşturmuştur. İş arayan kişiler bu formu doldurarak iş başvurusunda...

Kapat