Belediyeye Sosyolog Alımı Duyurusu Yapıldı

Üniversitelerden Sosyolog olarak mezun kişiler için iş ilanı yayınlandı. Belediyede çalışmak üzere sosyolog alımı yapılacağı belirtildi. Sosyolog iş ilanı Kocaköy Belediye Başkanlığı tarafından yayınlandı. Kocaköy Belediyesi, Diyarbakır şehir merkezinin kuzey-doğusunda olup, Diyarbakır-Bingöl karayolunun 65. kilometresinde kurulmuş bir yerleşim merkezidir. İlçe merkezinin, Kaya, Yenişehir, Şeyh Şerafettin, Kokulupınar ve Şerifoulları isminde 5 mahallesi mevcuttur. 1977 yılında belediye teşkilatına kavuştu. İlçeye 13 köy bağlı olup, bu köylerin de 15 mezrası mevcuttur. Özekli beldesinin; Pider baba ve Yunus Emre isminde iki mahallesi vardır. İlçe nüfusunun %71.5’i köy ve bağlı mezralarda, %28’i de şehirde yaşamaktadır.

Kocaköy Belediye Başkanlığı, 2018 yılındaki kamu personeli seçme sınavından 60 puan ve üzeri puana sahip olan kişiler arasından 4 yıllık eğitim veren üniversitelerin sosyoloji bölümünden mezun olma şartı aramaktadır. B sınıfı sürücü belgesi olmalı ve MEB onaylı bilgisayar işletmeni sertifikası sahibi olma veya mezun olduğu okulda bu dersi aldığını belgelemek şartları bulunmaktadır. Erkeklerin askerlik ile ilgisi olmamalıdır. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alınmalıdır.

Başvuru Sırasında İstenen Belgeler Neler?

  • İş Talep Formu belediyeden ya da (www.kocakoy.bel.tr) adresinden temin edilecektir.
  • Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının fotokopisi,
  • Diploma veya Mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir)
  • KPSS Sonuç Belgesinin ÖSYM sitesinden alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı,
  • En az B sınıfı sürücü belgesinin fotokopisi,
  • Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı,
  • Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı,
  • 2 Fotoğraf (1 adedi forma yapıştırılacak),
  • M.E.B.’ den Onaylı Bilgisayar İşletmeni Sertifikası veya mezun olduğu okulda bilgisayar dersi gördüğüne dair transkript belgesi,

Kocaköy Belediyesine Nasıl İş Başvurusu Yapılır?

Başvurular 7-11 Mart 2019 tarihleri arasında şahsen veya iadeli taahhütlü posta ile gerekli belgelerin Kocaköy Belediyesi yazı işleri müdürlüğüne teslim ederek yapılacaktır. Adaylar KPSS puanlarına göre sıralandıktan sonra 5 katı kadar aday sözlü sınava çağrılacaktır.

Bir önceki yazımız olan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi 70 kadroya 387 memur alımı yapıyor başlıklı makalemizde belediye imam gassal alımı, belediye memur alımı ve diyarbakır iş ilanları 2019 hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Acun Medya Survivor Taksi Başvuru Formu

Survivor yarışmasının değerlendirildiği Survivor Taksi'de yer almak isteyen kişiler başvuru formunu doldurarak bu programda yer alabilirler. Programın amacı survivor hakkında...

Kapat