Bülent Ecevit Üniversitesi Lise Mezunu Hemşire Alımı ilanı yayınladı

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi adını eski başbakanlarımızdan Bülent Ecevit’ten almaktadır. Üniversite rektörlüğünden yapılan açıklamaya göre üniversiteye bağlı sağlık uygulama ve araştırma merkezlerinde çalışmak üzere maaşları özel bütçeden karşılanacak hemşire alımı yapılacaktır.

Hemşire alım ilanlarının çoğunluğunda eğitim durumu olarak en sağlık meslek lisesi mezunu olma şartı bulunmaktadır. Hemşirelik ülkemizde son zamanlarda fazlaca talep gören bir iş kolu olmuştur. Liseden sonra yüksekokul ya da üniversiteye gitmeden iş sahibi olma fırsatı olan hemşireler hem kamu hastaneleri ve sağlık ocakları hem de üniversite ve özel hastane gibi bir çok kurumda iş imkanı bulmaktadır.

BEUN hemşire alımı için sözlü ya da yazılı sınav yapmayacağını bunun yerine KPSS sınav puanı üstünlüğüne göre alım yapacağını ilan etti. Üniversite hemşire alımını lise ve lisans mezunu olmak üzere iki şekilde alım yapacaktır.

BEUN Sözleşmeli Ortaöğretim (Lise) Mezunu Hemşire Alımı (16)

Ortaöğretim Kurumlarının Hemşirelik-Ebelik-Sağlık Memurluğu Alanı – Ebelik-Hemşirelik Dalının, Hemşirelik-Ebelik-Sağlık Memurluğu Alanı – Hemşirelik Dalının veya Hemşirelik-Ebelik-Sağlık Memurluğu Alanı – Sağlık Memurluğu Dalının birinden mezun olmak.

BEUN Sözleşmeli Lisans Mezunu Hemşire Alımı (20)

Hemşirelik, Sağlık Memurluğu veya Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri lisans programından mezun olmak.

Başvuru genel şartlarında TC vatandaşı olma, gece nöbeti tutmasına engel bir sağlık sorunu olmama, lise mezunları için KPSS P94 ve lisans mezunları KPSS P3 puan türüne sahip olma ve başka bir kurumda sözleşmeli olarak çalışmama şartları bulunmaktadır.

Başvuru yapmak isteyenlerin 15 haziran 2017 tarihine kadar dilekçe örneği, sağlık durumu beyanı, askerlik beyanı, adli sicil kaydı beyanı, personel daire başkanlığından temin edilecek iş talep formu, özgeçmiş, 2 adet fotoğraf, kimlik fotokopisi ve 2016 KPSS sonuç belgesi ile şahsen Rektörlüğün Personel Daire Başkanlığına müracaat etmeniz gerekmektedir. Posta ile müracaat edenlerin ve belgesi eksik olanların başvuruları kabul edilmeyecektir.

Başvurular için KPSS sınav puanı için taban puanı yayınlanmamıştır. Bunun yerine puan üstünlüğüne göre hemşire alımı yapılacaktır. Başvuruları kabul edilip işe başlayan adayların da yapması gereken işlemler bulunmaktadır. Vakıfbank Zonguldak şubesinde banka hesabı açma, güvenlik soruşturması formu gibi evrakları 15 gün içinde teslim etmeleri gerekmektedir. Evrakları zamanında teslim etmeyenler haklarından vazgeçmiş sayılırlar ve yerine puan üstünlüğüne göre bir sonraki aday çağrılır. Başvuru ve duyurular için www.beun.edu.tr adresi ziyaret edilebilir ve şahsen başvuru için rektörlük adresi Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı P.K. 67100 İncivez / Zonguldak, Tel: (0 372) 291 11 00 (Dahili:2117–1207–1164)

Bir önceki yazımız olan BİM Kasiyer Alımı Başvurusu ve Başvuru Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Erzincan İl Özel İdaresi Mülakatsız personel alımı yapıyor

Erzincan İl Özel İdaresi KPSS 60 puan ile 16 sözleşmeli personel alımı yapıyor. Başvurular şahsen ya da posta yolu ile...

Kapat