Bursa Büyükşehir Belediyesi lise mezunu zabıta memuru alımı duyurusu yayınladı

Bursa, 3 milyona yakın nüfusu ile ülkemizin en büyük illeri arasında yer almaktadır. Büyükşehir statüsünde olan şehir, sanayi ve fabrikaların bulunduğu bir merkez konumundadır. Bundan dolayı şehrin büyümesi sürekli devam etmektedir. 13 adet organize sanayi bölgesi bulunan şehirde iş imkanı oldukça fazladır. Alanında usta olan kişiler veya vasıfsız elemanlar iş bulmak amacıyla Bursa’ya gelmektedirler. Şehir, sanayisi dışında tarihi ile ünlüdür. Osmanlı devletine başkentlik yapmış olan şehir, mimarisi ve tarihi ile ünlü bir çok yapıta sahiptir. İlçelerinde yetişen tarım ürünleri ile ülkenin tarım ürünlerinin önünü çekmektedir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi boş durumda bulunan 50 zabıta memurluğu kadrosuna alım için ilan açmıştır. Yazımızın başlığında belirttiğimiz üzere en az lise mezunu olan kişiler iş ilanına başvuru yapabileceklerdir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan, devlet memuru olmasına engeli olmayan, adli sicili temiz, görevini yapmasına engel sağlık sorunu olmayan bay veya bayanlar zabıta memurluğu için başvuru yapabileceklerdir.

Başvuru özel şartları neler?

 • Güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç almak,
 • 25 kadro için üniversitelerin ekonomi, iktisat, İş İdaresi ve İktisat, İş İdaresi, İşletme, Muhasebe-Finansman, Muhasebe ve Finans Yönetimi, Pazarlama, Yönetim ve
  Organizasyon, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, İnsan Kaynakları Yönetimi, İnsan Kaynakları, Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Lisans Programlarının Birinden Mezun Olmak.
 • 25 kadro için de lise veya dengi okul mezunu olmak,
 • Lisans mezunları 2018 KPSS P3 puan türünden 70 puan ve üzeri puanı olmalıdır.
 • Lise mezunlarının ise 2018 KPSS P94 puan türünden 70 puan ve üzeri olmalıdır.
 • Erkeklerin 167 cm. bayanların ise 160 cm. den kısa olmaması gerekmektedir. Kilolarının da aynı şekilde boylarına oranına göre +-10 kg olmalıdır.
 • Başvuru yapacak olan kişiler 30 yaşından gün almamış olmalıdır.

Başvuru şekli, zamanı ve yeri

İş ilanına başvurular 16-30 Kasım 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. Öncelikle bu tarihler arasında www.bursa.bel.tr adresinden elektronik form doldurmak suretiyle ilk aşama başvuru yapılacaktır. Elektronik ortamda başvurularını yapanlar 26-30 Kasım 2018 tarihleri arasında evraklarını ” Bursa Büyükşehir Belediyesi Ana Hizmet Binası Zafer Mah. Ankara Yolu Caddesi No:1 D Blok Zemin Kat” adresine teslim etmelidirler. Aksi takdirde sözlü mülakata alınmayacaklardır. Adayların boy ve kilo ölçümleri evrak teslimi sırasında yapılacaktır. Bundan dolayı başvurular şahsen yapılmalıdır.

Başvuru sırasında teslim edilecek belgeler;

 • Kimlik kartı fotokopisi,
 • Diploma aslı ve fotokopisi,
 • KPSS sonuç belgesi,
 • 2 adet vesikalık fotoğraf,
 • Erkekler için askerlik durumlarını gösterir belge,
 • Sağlık durumu beyanı

Bir önceki yazımız olan Silahlı Silahsız Güvenlik Görevlisi Alım İlanları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Çorap süsleme işi yaparak gelir elde etme 2019

Yılbaşının yaklaşması ile birlikte özellikle turistlerin yoğun olarak yaşadığı bölgelerde çorap süsleme işi oldukça tutulmaktadır. Sizlere nasıl yapılıp gelir elde...

Kapat