Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Avukat Mimar Mühendis Alımı yapıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı afet riski altında bulunan yerlerin dönüştürülmesi kapsamında bakanlığın taşra teşkilatında sözleşmeli olarak görevlendirilmek üzere Avukat (7), Mühendis (17) ve Mimar (4) olmak üzere toplam 28 sözleşmeli personel alımı yapılacağı belirtildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı personel alımı Ankara, Diyarbakır, Şırnak, Mardin ve Hakkari illerine yapılacaktır. Alım yapılacak olan kadrolara başvurmak için TC vatandaşı olma ve sağlık durumunun çalışmasına engel bir durumunun olmaması gerekmektedir.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı sözleşmeli personel alımı özel şartları ise Avukat kadrosu için hukuk fakültesi mezunu olmak, Türkiye’de herhangi bir ilin barosuna kayıtlı olmak, başvuru sırasında avukatlık ruhsatname belgesini ibraz etmek,

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı mimar ve mühendis alımı özel şartları ise ilgili üniversitelerin mimarlık ve mühendislik fakültelerinden mezun olmak, mühendislik kadrosuna başvuracaklar inşaat, harita, elektrik elektronik, jeoloji ve jeofizik bölümlerinden mezun olmalıdır.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı iş başvurusu yapacak olan adaylarda KPSS sınav puanı şartı aranmamaktadır. Yukarıdaki şartları taşıyan adaylar sözlü sınava gireceklerdir. Sözlü sınavdan 70 ve üzeri puan alan adaylar başarılı sayılacaklardır.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı avukat mimar ve mühendis alımı başvuruları 22 Mayıs 2017 tarihinde sona erecektir. Adaylar bu tarihe kadar online olarak www.csb.gov.tr adresinden başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan BİM Kasiyer Alımı Başvurusu ve Başvuru Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
İstanbul Üniversitesi Hemşire Biyolog ve Lise Mezunu Sağlık Personeli Alımı

İstanbul Üniversitesi sağlık araştırma merkezlerinde çalışmak üzere hemşire, biyolog ve lise mezunu sağlık personeli alacağını duyurdu. İlana başvurmak için KPSS...

Kapat