Cumhuriyet Üniversitesi 77 Sözleşmeli Personel Alımı yapıyor

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi sözleşmeli personel alımı kapsamında Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puan üstünlüğüne göre 77 sözleşmeli personel alımı için duyuru yayınladı. Başvuru genel şartlarını da yayınlayan üniversite 2016 KPSS sınavına girmiş ve lisans mezunları P3, önlisans mezunları P93 ve ortaöğretim (lise) mezunları ise P94 puan türlerinden puanlara sahip olmaları gerekmektedir.

Cumhuriyet Üniversitesi personel alımı diğer şartları incelediğimizde 657 sayılı DMK’nın 48. maddesinde bulunan şartları taşıması gerekmektedir. Erkek adayların askerlik ile ilişkisi bulunmamalıdır. Ayrıca herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik ya da yaşlılık aylığı almıyor olmalıdır. Yayınlanan bazı pozisyonlar için gece nöbeti tutmasında herhangi bir sağlık sorunu olmadığını belirten heyet raporu almaları gerekmektedir.

Cumhuriyet Üniversitesi iş başvurusu sırasında istenecek belgeler; üniversiteden yada internet sitesinden temin edilecek başvuru formu, öğrenim belgesi, 2016 KPSS sonuç belgesi internet çıktısı ve sertifika, çalışma belgesi ve sigorta döküm cetveli evrakları ile nüfus cüzdanı fotokopi ile şahsen üniversitenin personel daire başkanlığına başvurmaları gerekmektedir. Son başvuru tarihi 5 Temmuz 2017.

Cumhuriyet Üniversitesi Personel alımı kontenjanları ve pozisyonları

 • Hemşire (18) – Fakülte veya Yüksekokulların Hemşirelik veya Sağlık
  Memurluğu Bölümü Lisans mezunu olmak
 • Hemşire (40) – Sağlık Meslek Lisesi Hemşirelik Bölümü mezunu olmak.
 • Ebe (3) – Ebelik Bölümü Lisans mezunu olmak
 • Diyetisyen (1) – Beslenme ve Diyetetik Bölümü Lisans mezunu olmak.
 • Sağlık Teknikeri (3) – Sağlık Laboratuvarı, Tıbbi Laboratuvar, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Önlisans Programlarının birinden mezun olmak ve alanında en az 6 (altı) ay çalışmış olmak ve bunu belgelendirmek
  (aynı süre kadar sigorta primi yatırılmış olması gerekmektedir)
 • Sağlık Teknikeri (5) – Anestezi, Anestezi Teknikerliği Önlisans Programlarının birinden mezun olmak ve Anestezi ve Reanimasyon Anabilim Dalına bağlı birimlerde çalıştırılacaktır.
 • Sağlık Teknikeri (1) – Fizik Tedavi, Fizyoterapi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon,
  Hidroterapi önlisans programlarının birinden mezun olmak.
 • Sağlık Teknikeri (1) – Radyoloji, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Önlisans Programlarının birinden mezun olmak, Röntgen, MR, skopi ve tomografi cihazı kullanımında en az 1 (bir) yıl çalışmış olmak ve bunu belgelendirmek. (aynı süre kadar sigorta primi yatırılmış olması gerekmektedir).
 • Sağlık Teknikeri (2) – Ameliyathane, Ameliyathane Teknikerliği Önlisans
  Programlarının birinden mezun olmak, Alanında en az (1) bir yıl çalışmış olmak ve bunu belgelendirmek (aynı süre kadar sigorta primi yatırılmış olması gerekmektedir).
 • Büro Personeli (1) – Ortaöğretim mezunu olmak, En az (5) beş yıl büro memuru olarak çalışmış olmak ve bunu belgelendirmek (aynı süre kadar sigorta primi yatırılmış olması gerekmektedir), Kalite Yönetim Sistemi ve F Klavye kullanım sertifikalarına sahip olmak, Türk İşaret Dili eğiticilik ve tercümanlık belgesine sahip olmak (Öğrenci Engelli biriminde görevlendirilecektir.)
 • Destek Personeli (Aşçı) (2) – Orta öğretim mezunu olmak, MEB’den Onaylı Aşçılık Sertifikası Sahibi Olmak, En az 3 (üç) yıllık Aşçı Bonservisi Sahibi Olmak.

Bir önceki yazımız olan BİM Kasiyer Alımı Başvurusu ve Başvuru Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Konya Meram Belediyesi Kadrolu İşçi Alımı ilanı

Konya Meram Belediyesi kadrolu işçi olarak kuyu bakım işleri işçisi alımı yapıyor. En az ilkokul mezunu olan kişiler 7 Temmuz...

Kapat