Cumhuriyet Üniversitesi Memur Alımı Başvuruları Sona Erdi

Üniversiteler sadece akademik personel yani öğretim üyesi, yardımcı doçent, doçent ya da profesör alımı yapmazlar. Üniversite bir kurum olduğu için ve kurum içi yapılması ve takip edilmesi gereken iş ve işlemler olduğundan dolayı üniversiteler işçi, personel ve memur alımı da yaparlar. Hatta bir çok üniversitede bulunan tıp fakülteleri sağlık personeli alımı da yapar. Bu sağlık personeli hemşire, ebe, teknisyen, laborant, diğer sağlık personeli gibi kadrolar olabilir.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi 1974 yılında Anadolu’nun beşiğinde kurulan köklü üniversitelerden biridir. Devlet personel başkanlığı sitesinde yayınladığı ilana göre üniversite hukuk müşavirliğinde çalışmak üzere avukat alımı yapacaktır. Avukat alımını sözlü sınav ile yapacak olan kurum başvuru için şartlar belirlenmiştir.

Cumhuriyet Üniversitesi memur alımı genel şartlarında 657 sayılı DMK’nın 48. maddesindeki şartları taşımak, 2016 KPSS P3 puan türünde 70 puan ve üzeri puan almış olmak, hukuk fakültesi mezunu olmak ve avukatlık ruhsatnamesine sahip olma şartları bulunmaktadır.

Başvuru sırasında istenen belgeler neler?

  1. Başvuru formu (www.cumhuriyet.edu.tr adresinden temin edilecek)
  2. Diploma ya da geçici mezuniyet belgesi
  3. Üç (3) adet vesikalık fotoğraf
  4. 2016 KPSS sonuç belgesi
  5. Özgeçmiş (CV)
  6. Avukatlık ruhsatnamesi onaylı örneği (üniversite onaylayabilir)

İlana başvuru tarihleri 5-19 Haziran 2017 olarak belirtilmiştir. Başvurular üniversitenin personel daire başkanlığına şahsen yapılmalıdır. Başvurular için belirlenen 1 avukat alımı kontenjanının 5 katı kadar aday sözlü mülakat için internet sitesi üzerinden çağrılacaktır.

Sözlü Sınav Konuları ve Değerlendirme Şekli

a. Adaylar Anayasa Hukuku, Medeni Hukuk, Borçlar Hukuku, Ticaret Hukuku, Medeni Usul Hukuku, İcra ve İflas Hukuku, İdare Hukuku, İdari Yargılama Hukuku, Ceza Hukuku, Ceza Usul Hukuku, İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku konularından sözlü mülakata alınacaklardır.

b. Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü

c. Liyakati, temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu

d. Özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı

e. Genel yetenek ve genel kültürü,

f. Bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı, yönlerinden ayrı ayrı puan verilerek değerlendirilecektir. Sonuçlar site üzerinden duyurulacaktır.

Bir önceki yazımız olan BİM Kasiyer Alımı Başvurusu ve Başvuru Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Sağlık Personeli alımı duyurusu

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi 37 Lise, 1 Önlisans ve 5 lisans mezunu sağlık personeli alımı yapıyor. En çok hemşire alımı yapılıyor....

Kapat