DAKA sözleşmeli personel alımı giriş sınavı ilanı

Kalkınma Ajansları, Haziran ayı ile birlikte personel alımlarını hızlandırdılar. Kalkınma Ajansları kuruldukları iller ve onun komşularının kalkınması için gerekli çalışmalar yapan ve bu çalışmalar sonucunda gerekli eylem planları oluşturan, diğer kalkınma ajansları ile işbirliği yaparak ortak kararlar da alan bir kuruluştur.

DAKA Kalkınma Ajansı, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı’nın kısaltması olarak kullanılmaktadır. Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı Van merkezli bir ajans olup Van, Bitlis, Hakkari ve Muş illerinin kalkınması ve gelişmesi için çalışmalar yürüten bir kuruluştur. Dinamik, çalışkan, yurt içi ve yurt dışı seyahat engeli bulunmayan, analitik düşünebilen, etkili iletişim becerisine sahip personel alımı yapılacaktır.

DAKA personel alımı yapacağı pozisyonları da yayınladı. Buna göre 5 uzman personel, 2 destek personeli ve 1 iç denetçi alımı yapacak olan kurum başvuran adaylara sözlü mülakat uygulaması uygulayacaktır. Bunun dışında bu alım yapılacak pozisyonlar için eğitim durumu olarak en az lisans mezunu olma şartı bulunmaktadır.

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı iş başvurusu yapmak isteyen adaylar KPSS sınavına girerlerse ek puan alacaklardır fakat KPSS sınavına girmemiş olan adaylar da başvuruda bulunabileceklerdir. Başvurular 05-14 Temmuz 2017 tarihleri (saat 08:00-18:00) arasında Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı’na (Şerefiye Mahallesi Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi No: 25 65100 İpekyolu/Van) elden veya posta yolu ile teslim etmeleri gerekmektedir. Bu tarih ve saatten sonra yapılan başvurular ile postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

Bir önceki yazımız olan BİM Kasiyer Alımı Başvurusu ve Başvuru Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Karacadağ Kalkınma Ajansı Temmuz ayında sözleşmeli personel alımı yapacak

Diyarbakır ve Şanlıurfa illerinin kalkınması için çalışmalar yürüten Karacadağ Kalkınma Ajansı iç denetçi ve uzman personel alımı yapacağını duyurdu. Başvurular...

Kapat