Danıştay Başkanlığı Lise Mezunu Şoför Memur Alımı başvuruları sona erdi

Danıştay Başkanlığı sözlü ve uygulamalı sınav ile 10 şöför alımı gerçekleştirecek. En az lise mezunu olan adayların başvuruda bulunabileceği ilan için KPSS sınav şartı da bulunmaktadır.

Atanacak şöförler 10. dereceden görev yapmaya başlayacaklardır. 2016 KPSS (B) Grubu, (KPSSP3, KPSSP93, KPSSP94) puanı göz önüne alınacaktır.

Başvuru Tarihleri Neler? Başvuru Nasıl Yapılacak?

Başvurular 20-29 Aralık 2016 tarihleri arasında olacaktır. Başvuru yapmak isteyen adaylar Danıştay’ın resmi sitesi olan www.danistay.gov.tr adresi üzerinden elektronik ortamda form doldurarak başvuruda bulunabilecekler. Başvurular elektronik ortamda yapılacağından son gün gece 23.59’a kadar başvurular devam edecek.

Başvuruda Bulunacak Adaylarda Aranan GENEL Şartlar Neler?

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,
  • 31/12/2017 tarihi itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak,
  • 2016-KPSS lisans ve 2016-KPSS ortaöğretim/önlisans sonuçlarına göre (lisans mezunları için KPSSP3, önlisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94) puan türünden en az 60 puan almış olmak.

Başvuruda Bulunacak Adaylarda Aranan ŞOFÖRLÜK ÖZEL Şartları Neler?

  • En az lise veya dengi okul mezunu olmak,
  • (E) sınıfta sürücü belgesine sahip olmak,

Şoförlük Uygulama sınavı; Merkezi Sınavda alınan puanlar esas olmak üzere ilan edilen kadro sayısının on katı kadar aday, araç başında kullanma becerisi ölçülmek üzere uygulama sınavına çağrılacaktır. Uygulama sınavına alınacak adayların hangi gün ve saatte sınava alınacağı http://www.danistay.gov.tr adresinde ayrıca ilan edilecektir.

Şoförlük Sözlü sınavı; Uygulama sınavında başarılı olan adaylar ve bunlar için sözlü sınavın hangi gün ve saatte yapılacağı http://www.danistay.gov.tr adresinde ayrıca ilan edilecektir.

Nihai başarı listesi; Nihai başarı listesi; sözlü sınavında başarılı olanların, Danıştay Personeli Atama ve Nakil Yönetmeliği’nin “Değerlendirme” başlıklı 13 üncü maddesi uyarınca merkezi sınav puanının %40’ı, uygulama sınav puanının %40’ı ve sözlü sınav puanının %20’si alınmak suretiyle yapılacak hesaplama sonucuna göre belirlenecektir.

Bir önceki yazımız olan Silahlı Silahsız Güvenlik Görevlisi Alım İlanları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Sürekli İşçi Alım İlanı

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü deniz trafik operatörü alımı gerçekleştirecek. Başvurular 19-28 Aralık 2016 tarihleri arasında olacak.

Kapat