Danıştay Başkanlığı Lise Mezunu Sözleşmeli Hizmetli Alımı yapacak

Danıştay Başkanlığı yayınladığı ilan ile özellikle lise mezunları için iş imkanı yaratmıştır. Personel alımı hizmetli kadrosuna yapılacaktır ve personel alımı için 2016 kamu personeli seçme sınavı puanı ve yapılacak sözlü mülakat esas alınacaktır. Başvuru yapacak kişiler P3, P93 veya P94 puan türlerinden puana sahip olmaları gerekmektedir.

Hizmetli Alımı Başvuru Şartları

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • Kamu haklarından mahrum olmamak,
 • Arşiv araştırmasında olumlu sonuç almak,
 • Lisans mezunları KPSS P3, önlisans mezunları KPSS P93 ve lise mezunları ise KPSS P94 puan türlerinden 60 puan ve üzeri almış olmak,
 • 35 yaşını doldurmamış olmak.

Danıştay Başkanlığı tarafından yayınlanan ilana göre destek personeli olarak alınacak personel hizmetli pozisyonunda çalışacaktır ve tek özel şart ise lise mezunu olmaktadır. Bu iş için 7 kişilik kadro ayrılmıştır. Bu kadroya öğrenim durumu avantajı olmayacaktır. KPSS puan üstünlüğüne göre sıralanacaklardır. Alım yapılacak 7 kişilik kadronun 5 katı kadar aday yani şartları tutan ilk 35 kişi sözlü mülakata çağrılacaklardır.

Kuruma Başvuru Yaparken Verilecek Belgeler

  • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi,
  • 2016 KPSS sonuç belgesi,
  • Diploma aslı ve fotokopisi,

Danıştay Başkanlığı iş başvurusu yapmayı planlayan şartları tutan kişiler yukarıda belirttiğimiz gerekli belgeleri kurumun “Danıştay Başkanlığı Üniversiteler Mah. Dumlupınar Bulvarı No: 149 (Eskişehir yolu 10. Km.) Çankaya/ANKARA” adresinde bulunan binasına şahsen teslim etmeleri gerekmektedir. Belgesinde eksik olan kişilerin ve posta yolu ile belge gönderenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Başkanlığa başvurular 18 – 22 Aralık 2017 tarihleri arasında yapılacaktır.

Bir önceki yazımız olan BİM Kasiyer Alımı Başvurusu ve Başvuru Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Dışişleri Bakanlığı Lise Mezunu Şoför Alımı Duyurusu

Dışişleri Bakanlığı 2018 yılının ilk personel alımını yapacaktır. 2012 Ocak 2018 tarihleri arasında sözleşmeli şoför alımı için ilan yayınlamıştır.

Kapat