Denizbank Lise Mezunu Personel Alımı iş başvurusu

Ülkemizde bankacılık sektöründe adı yeni gibi bilinse de geçmişi oldukça eski hatta Cumhuriyetle yaşıt diyebiliriz. Sitesinde kuruluş tarihi 1997 yılı olarak belirtilse de aslında 1938 yılında Türk Denizciliğine finansman sağlamak amacı ile devlet bankası olarak kurulmuştur. 1997 yılı olarak belirtilmesinin sebebi ise Zorlu Holding’in bankacılık lisansı da alarak özelleştirme kapsamında bankayı bünyesine katması olmuştur. Banka 2006 yılında ve 2012 yılında tekrar el değiştirmiş ve şu anda Rus Sberbank çatısı altında faaliyetlerini yürütmektedir.

Denizbank personel alımlarını belirli aralıklarla gerçekleştirmektedir. Bu personel alımları stajyer personelden uzman personele doğru değişiklik göstermektedir. Bu açık iş pozisyonları banka tarafından kariyer siteleri ve kendi internet sitesi üzerinden belirli aralıklarla güncellenmektedir. Kariyer yapmayı düşünenler için iyi bir iş fırsatıdır. Denizbank kariyer basamaklarını tırmanmanızı destekleyen bir politika izlemektedir.

Denizbank iş başvurusu şartları neler?

Denizbank iş başvuru şartları alım yapılacak pozisyona göre değişmekle birlikte genel olarak tüm pozisyonlara uyan şartlar da bulunmaktadır. Örneğin İŞKUR telefonda satış temsilcisi pozisyonu için en az lise mezunu olma 28 yaşından gün almamış olma gibi şartlar bulunurken başka pozisyonlar için üniversite mezunu olma ve hatta iktisat, işletme bölümleri lisans programı mezunu olma şartları veya belirli bir süre banka iş tecrübesi olma şartları gibi şartlar bulunmaktadır.

Denizbank yeni mezun iş imkanı da sunmaktadır. Bildiğiniz gibi bir çok kurum yeni mezun çalıştırmak yerine daha tecrübeli kişiler ile çalışmayı tercih ederler fakat Denizbank yeni mezun olan kişiler için de kadro ayırmıştır. Bankanın internet sitesinin insan kaynakları bölümünden ya da sitemiz üzerinden de takip edebileceğiniz bir çok açık iş pozisyonu bulunmaktadır.

Ticaret Meslek Liseleri olsun, yüksekokulların önlisans programları olsun bir çok öğrenci staj için branşına uygun işyeri aramaktadır. Denizbank staj başvurusu için de ayrı bir bölüm hazırlayarak yukarıda da belirttiğimiz kariyer basamağı için ilk adımı kendi bankasında atsın diye stajyer öğrencilere de desteğini kesmemiştir. Staj yapmak öğrenciler bankaya staj başvuru yapabilirler. Bu sayede okul sonrası iş hayatına girerken iş tecrübesi kısmına iyi bir deneyim yazmış olursunuz.

Bunun için yapmanız gereken “http://kariyer.denizbank.com” adresine girerek stajyer olarak veya genel iş başvuru kısmından iş başvuru yapmaktır.

Bir önceki yazımız olan BİM Kasiyer Alımı Başvurusu ve Başvuru Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
DHMİ 37 Havalimanına Personel Alımı yapıyor

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) hava trafik kontrolörü olarak çalışmak üzere 100 stajyer ve 26 asistan olmak üzere 126 personel...

Kapat