Devlet Demiryolları Taşımacılık AŞ Sürekli işçi alımı duyurusu

Devlet Demiryolları Taşımacılık AŞ Sürekli işçi alımı duyurusu

TCDD Taşımacılık A.Ş. genel müdürlüğü sürekli işçi kadrosunda çalışmak üzere toplam 73 işçi alımı yapılacağı duyuruldu. Kurum işçi alımı için Türkiye iş kurumu ile iş birliği yaptı ve işçi alımının işkur üzerinden yapılacağı bildirildi. Adaylar başvuru şartlarını taşımaları halinde kurum tarafından sözlü mülakata davet edilecektir. Sözlü mülakat 15-19 Ekim 2018 tarihinde yapılacağı belirtildi. Sözlü sınav kurumun Ankara Altındağ ilçesinde bulunan genel müdürlükte yapılacağı duyuruldu.

Kurum boş durumda bulunan tren makinisti sanat kolunda çalışmak üzere istihdam edilecektir. 73 kişinin alımının yapılacağı iş ilanı için öncelikle “tcddtasimacilik.gov.tr” adresine girerek 1 adet iş talep formunu çıktı alıp fotoğrafınız ile birlikte orada sizden istenen bilgileri eksiksiz şekilde doldurmalısınız. Bunun yanında işkur’a başvuru yaparken aşağıdaki belgeleri hazırlamanız ve teslim etmeniz gerekmektedir.

  • Fotoğraflı iş talep formu,
  • Öğrenim belgesi,
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
  • TC kimlik numarası yazılı adli sicil kaydı,
  • Askerlik durumunu gösterir belge,
  • 16 Ekim 2016 tarihli KPSS sonuç belgesi,
  • Tren Makinisti Seviye 4 mesleki yeterlilik belgesi

Bu belgeleri adaylar 10-14 Eylül 2018 tarihleri arasında TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı Anafartalar Mah. Hipodrom Cad. No:3 Altındağ/ANKARA adresine gelerek teslim etmeleri gerekmektedir. Daha sonra sözlü mülakat gerçekleşecektir ve bunda da başarılı olup istihdam edilecek olan kişilerden sağlık kurulu raporu istenecektir. Bu raporu alacak olanlar sağ-sol göz ayrı olarak belirtilmiş görme derecesi, ishihora testi ile renk muayenesi ve işitme testi sonuçları mutlaka belirtilmiş olması gerekmektedir. Bu ilan işkur internet sitesinde 14 Ağustos 2018 tarihinden itibaren gösterilmeye başlanacaktır.

Bir önceki yazımız olan Silahlı Silahsız Güvenlik Görevlisi Alım İlanları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
İETT Personel Alımı şartları iş başvurusu 2018

İETT işletmeleri belirli aralıklarla işkur üzerinden personel ve şoför alımı yapıyor. İETT'ye iş başvurusu nasıl yapılır? İETT personel alımı şartları...

Kapat