Devlet Opera ve Balesi GM Bale Sanatçısı alımı

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü 3 ilde bale sanatçısı alımı için devlet personel başkanlığı sitesinde ilan yayınladı. Devlet Opera ve Balesi 2017 yılı itibariyle personel alımlarına ağırlık verdi. Aynı ay içerisinde birden fazla ilan yayınlamaya başladı.

Sözleşmeli Sanatçı alım ilanı Mersin, Antalya ve Samsun Devlet Opera ve Balesi Müdürlüklerinin personel ihtiyacını karşılamak üzere Türk Uyruklu Misafir Sanatçı Sözleşmesi ile Mersin Müdürlüğüne 6 Bale Sanatçısı, Antalya Müdürlüğüne 4 Bale Sanatçısı ve Samsun Müdürlüğüne 6 Bale Sanatçısı alınacaktır.

Başvuracak Adaylarda Aranan Şartlar Neler?

1- Sınava katılacak adaylarda 657 sayılı DMK’nın 48. maddesinin birinci fıkrasında belirtilen özel şartlar aranır.

2- Yükseköğrenim Kurumu bünyesinde müzik ve sahne sanatları eğitimi veren fakülte, akademi veya konservatuvarların bale bölümünden en az lise düzeyinde mezun olmaları ya da lisans düzeyinde öğrenimine devam ediyor olmaları şartı aranır.

Türk Uyruklu Misafir Sanatçı Temsil/Gün Başına Çalışma Grubunda Opera Sanatçısı (Korist) Bale Sanatçısı, Orkestra Sanatçısı ve Piyanist Türk Uyruklu Temsil Başına Çalışma Grubunda Opera Sanatçısı (Korist), Bale Sanatçısı, Orkestra Sanatçısı ve Piyanist olarak çalıştırılacaktır.

Dinleme ve denemeye tabi tutularak başarılı olanlar ile kadro ihtiyaç durumuna göre sözleşme yapılacaktır. Göreve alınanlardan gerekli görülenler tekrar deneme ve dinlemeye tabi tutulabilirler. Dinleme ve/veya denemede başarılı olmayanlarla sözleşme yenilenmez.

Sınav Şekli Nasıl Olacak?

a) Klasik Bale dersi (Bar ve orta egzersizleri)

b) Adayın kendi seçeceği klasik eserlerden 1 varıatıon.

Başvuru Tarihi ve İstenen Belgeler

1- Başvurular, en geç 19 Mart 2017 pazar günü mesai bitimine kadar ilgili Genel Müdürlüğe;

2- Özgeçmiş,

3- Nüfus Cüzdan Fotokopisi,

4- 2 adet Fotoğraf

5- Diploma Örneği veya Öğrenci Belgesi (mezun durumunda son sınıf öğrencileri için) ile şahsen aşağıdaki adrese yapılabilir.

Adres: Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü Hanımeli Sokak No:11 Sıhhiye Çankaya/Ankara Personel ve Eğitim Dairesi Başkanlığı / Eğitim Şube Müdürlüğü Kat 3

Sınav Yeri, Tarihi ve Saati

Yer : Ankara Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü (Temsil Binası) Atatürk Bulvarı No:20 Ulus/ANKARA

Tarih : 20 Mart 2017 Pazartesi Saat : 14.00’de Bale Salonunda

İrtibat Telefonları: (0312) 232 39 46

Bir önceki yazımız olan BİM Kasiyer Alımı Başvurusu ve Başvuru Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. Eski Hükümlü İşçi Alımı iş başvurusu nasıl yapılır?

Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş., kadrosuna Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden eski hükümlü en az ilköğretim mezunu işçi alımı yapacağını duyurdu.

Kapat