DHMİ 37 Havalimanına Personel Alımı yapıyor

Devlet Hava Meydanları İşletmesi genel müdürlüğü ülkemizdeki hava limanlarını işletmede yetkili kurumdur. Devlet personel başkanlığı üzerinden yayınladığı ilana göre ülke genelinde 37 hava limanına toplam 126 personel alımı yapacaktır.

DHMİ personel alımı asistan ve stajyer kadrolarına yapılacaktır. Başvuruda bulunacak olan adaylar 2016 Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş olmaları gerekmektedir. KPSS P3 puan türünden en az 70 puan alan kişiler başvuruda bulunabilirler.

DHMİ Hava Trafik Kontrolörü Alımı başvurusu yapacak olanlar TC vatandaşı olmalı, 4 yıllık üniversite mezunu olmalı, geçerli bir hava trafik kontrol lisansına sahip olmalı, sağlık raporu almalı ve raporda hava trafik kontrolörü olur ibaresi yer almalıdır. KPSS P3 puan türünden en az 70 puan almalı, Diksiyonu düzgün olmalı (anonsların yanlış anlaşılmaması için), güvenlik soruşturmasının temiz çıkması, YDS’den 70 puan ve üzeri almış olmak gerekmektedir.

DHMİ stajyer ve asistan alımı sınav ile yapılacak ve adaylar belli bir kurstan geçirileceklerdir. Adaylar hava trafik kontrolörleri için geliştirilmiş bilgisayar destekli seçme sınavına tabi tutulacaklardır. Sınav sonucunda 100 stajyer, 26 asistan hava trafik kontrolörü alımı yapılacaktır. Devlet Hava Meydanları İşletmesi iş başvurusu yapacak olan kişiler 9 Haziran 2017 tarihine kadar başvuru yapmalıdırlar. Başvuru işlemleri için www.dhmi.gov.tr adresinden temin edecekleri başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.

DHMİ Personel alımı başvuru su sırasında istenecek belgeler TC nüfus cüzdanı fotokopisi, diploma, 2 adet fotoğraf, KPSS sonuç belgesi, YDS sonuç belgesi, Aday başvuru formu, adli sicil beyanı, güvenlik soruşturması formudur.

Bir önceki yazımız olan BİM Kasiyer Alımı Başvurusu ve Başvuru Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Kayseri’de Çalışacak 65’i Hemşire toplam 86 kişi alımı yapılacak

Kayseri'de yer alan Erciyes Üniversitesi sözleşmeli pozisyonda çalışmak üzere 11 farklı branşta 86 kişilik kadro açmıştır.

Kapat