DSİ en az Lise Mezunu 74 Büro Personeli Alımı yapılacak iller hangileridir?

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, sözleşmeli personel çalıştırılması dair bakanlar kurulu kararına göre lise ve önlisans ve lisans mezunu büro personeli alımı için ilan yayınlamıştır. Kurum ülkemizdeki su kaynaklarının işletmesinden sorumludur. Kurum boş olan kadrolarını yeni istihdam edeceği 518 kişi ile doldurmayı planlamaktadır. Şimdi sizlere bu 518 alımdan 74 büro personeli alımı hakkında bilgi vereceğiz.

DSİ büro personeli alımı genel şartları

  • TC vatandaşı olmak,
  • Alım yapılacak kadro için gerekli olan öğrenim şartına sahip olmak,
  • Kamu haklarından mahrum olmamak,
  • Erkekler için askerlik ile ilişkisi bulunmamak,
  • 2016 KPSS sınavından P3, P93 ve P94  puan türlerinden 70 puan ve üzeri almak,
  • Yurdun her yerinde çalışabilecek sağlığa sahip olmak,
  • Güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç almak,

Lisans Mezunu Büro Personeli Adayları Özel Şartları ve Alım yapılacak iller (40 Kişi)

Büro Personeli alımı için iktisat, işletme, maliye veya maliye muhasebe lisans bölümlerinden mezun olmak gerekmektedir. Personel alımı Bursa, Karacabey (Bursa), Kocaeli, İzmir, Eskişehir, Konya, Ereğli (Konya), Cumra (Konya), Ankara, Adana, Samsun, Tokat, Amasya, Erzurum, Diyarbakır, Edirne, Antalya, Şanlıurfa, Van, Isparta, Sivas, Kahramanmaraş, Aydın, Trabzon, Kastamonu, Balıkesir, Artvin illerine yapılacaktır.

Lise ve Önlisans Mezunu Büro Personeli Adayları Özel Şartları ve Alım yapılacak iller (34 Kişi)

DSİ lise ve önlisans mezunu personel alımı başvurusu için lise ve dengi okul mezunu olmak ya da iki yıllık yüksekokulların maliye, maliye muhasebe, işletme, bilgisayar destekli muhasebe ve adalet bölümlerinden mezun olmak gerekmektedir. Büro personeli alımı lise mezunları için Ankara iline, önlisans mezunları için Eskişehir, Ankara, Düzce, Erzurum, Elazığ, Diyarbakır, Edirne, Kayseri, İstanbul, Şanlıurfa, Dargeçit (Mardin), Van, Kahramanmaraş, Trabzon, Kars, Çanakkale ve Artvin illerine yapılacaktır.

Bir önceki yazımız olan BİM Kasiyer Alımı Başvurusu ve Başvuru Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Müdür Yardımcılığı Sözlü Sınavı Çıkmış Sorular ve Cevapları

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına yönetici görevlendirme takvimi doğrultusunda Nisan ayı içerisinde yapılacak olan sözlü sınava çalışacaklar için çıkmış soru...

Kapat