EGM Spiker Ses Kayıtçısı ve Hizmetli Alımı

Emniyet Genel Müdürlüğü çeşitli pozisyonlarda çalışmak üzere kadrolu olarak çalışacak personel alımı için hem kendi internet sitesinde hem de devlet personel başkanlığı sitesinde ilan açmıştır. Bu ilanlar iki aşamalı olup 2 farklı öğrenim durumu gerektirmektedir. Bu öğrenim durumları lisans mezunu olma ve lise mezunu olmadır. Bundan dolayı bu şartları taşıyan fazla kişi olabileceği için başvuru sayısının da fazla olmasını beklemekteyiz. Başvurular 2018 yılında Ocak ayının ilk ve ikinci haftalarında yapılacaktır.

EGM Personel Alımı Kadro Dağılımı ve Kontenjanları

  • Spiker – 1 Kişi
  • Ses Kayıtçısı – 1 Kişi
  • Hizmetli  – 27 Kişi

Yukarıdaki kadrolara başvuru yapmak için ise her bir kadro için ayrı ayrı başvuru şartları yayınlanmıştır. Şimdi bu kadrolu personel alımı şartlarına ayrı ayrı bakalım.

EGM Ses Kayıtçısı Alımı Şartları

Üniversitelerin radyo, televizyon ve sinema bölümlerinden lisans mezunu olmak, 2016 veya 2017 KPSS sınavı P3 puan türünden en az 60 puan almak, 2 yıl iş deneyimi olmak (SGK hizmet dökümü ile bunu belgelemek.)

    • EGM Hizmetli Alımı Şartları

En az lise mezunu olmak, 2016 KPSS sınavı P94 puan türünden 70 puan ve üzeri almak. Alımı yapılacak kişiler Bayburt, Hakkari, Diyarbakır, Tunceli, Şırnak ve Van illerinde görevlendirilecektir.

Yukarıdaki kadrolara başvuru olacak olan kişiler standart olarak yayınlanan devlet memurları kanununun 48. maddesinde yer alan şartları taşımalıdırlar. Yukarıdaki kadrolara başvuru tarihleri farklılık göstermektedir. Bundan dolayı başvuru yapacağınız kadronun son başvuru tarihlerini takip etmeli ona göre başvuru da bulunmalısınız.

EGM iş başvurusu yapacak olan adaylar bulundukları illerde il emniyet müdürlükleri personel daire başkanlıklarına giderek gerekli olan evrakları teslim etmelidirler. Oradaki görevli de bu belgeleri sisteme yükleyecek ve başvuru formunun çıktısını alacaktır. Sizler de bu formu imzaladıktan sonra başvurunuz tamamlanacaktır ve bundan sonra emniyet genel müdürlüğünün sözlü mülakat için yayınlayacağı listeyi beklemelisiniz.

 

Bir önceki yazımız olan BİM Kasiyer Alımı Başvurusu ve Başvuru Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Türkiye Şeker Fabrikaları Kadrolu Büro Personeli alıyor

Türkiye Şeker Fabrikaları genel müdürlüğü bilgisayar mühendisi, avukat ve büro personeli alımı ilanı yayınlamıştır. İlana başvurular 3-12 Ocak 2018 tarihleri...

Kapat