Emniyet Genel Müdürlüğüne 7 Bin Bekçi Alımı Yapılacak

Emniyet Genel Müdürlüğü İstanbul ilinde 39 ilçe emniyet müdürlüğüne 700 bekçi alımı başvurularını dün itibariyle tamamladı. Bu başvurulara göre adaylar sözlü mülakata çağrılacaklar ve en kısa sürede göreve başlayacaklar. Bu alımların ardından oldukça fazla sayıda bekçi alımı ilanlarının yayınlanacağı açıklandı. Rakam hiç de azımsanacak gibi görünmüyor. Tam 7 bin kişi bekçi olarak istihdam edilecektir.

2017 yılı içinde 280 bekçi alımı yapan içişleri bakanlığı bu bekçi alımlarının 69’unu Diyarbakır, 40’ını Hakkari, 49’unu Mardin, 1’ini Şanlıurfa ve 121’ini de Şırnak illerine almıştı. Bu bekçi adayları 1 ay içerisinde görevlerine başlayacaklar. Bu alımları takiben İstanbul ilan açmıştır. Bu ilanlar içişleri bakanlığı, valilikler ve il emniyet müdürlüklerinin ortaklaşa aldıkları karar ve ihtiyaç neticesinde oluşturulmaktadır. Bir alım yapılacak ilin veya ilçelerin nüfusları da bekçi alımı kontenjanlarının belirlenmesinde etkili olmaktadır.

Bekçi alımı ilanı ilk olarak İstanbul ili için 700 tane bekçi alımı olarak 39 kaymakamlığa kadro verilerek yayınlandı. İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre 7 bin bekçi alımı daha yapılacak. Bu bekçi alımları İstanbul dışında 5 ilde daha gerçekleştirilecek. Öncelikli olan iller Ankara, Mersin, Adana, Gaziantep ve Hatay’dır. Bu illerin valilikleri kendi bekçi alım ilanlarını yayınlayacaklardır. Bu ilanlar yayınladığı anda sitemizde ilan detayları paylaşılacaktır.

Bekçi Alımı şartları nelerdir? Kimler Bekçi olabilir?

En az lise mezunu, 30 yaşından gün almamış, ağır suç işlememiş ve başvuruda bulunacağı ilde en az bir (1) yıldır ikamet eden herkes bekçi alımına başvuruda bulunabilir. Adaylar bekçi alımı için sadece bir kaymakamlığa başvuruda bulunabilir. Çünkü adaylar sınavı kazandıkları takdirde başvuruda bulundukları kaymakamlığa bağlı olarak çalışacaklardır.

Bir önceki yazımız olan BİM Kasiyer Alımı Başvurusu ve Başvuru Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. 49 Sürekli İşçi Alımı Yapıyor

Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. yani TEDAŞ 49 sürekli işçi alımı için devlet personel başkanlığı sitesinde ilan yayınladı.

Kapat