Erdek Belediye Başkanlığı Tam Zamanlı Sözleşmeli Personel alımı duyurusu ilanı

Belediyeler, devletin ve hükümetin halka hizmet sunması ve il ve ilçelerde halka hizmetleri yetiştirmek için hizmet veren kurumlardır. Nüfusu belli bir sayıya ulaşan yerleşim yerleri belediye olmaya hak kazanırlar. Belediyeler de devlet tarafından kendilerine hak tanınan kadrolara personel alımı yaparlar.  Belediyelerin alımı yapacakları personel kontenjanları belediyelerin nüfusunu göre değişmektedir. Nüfus fazla olursa hizmet isteyen kişi sayısı fazla olacağından belediyeler ek personel alımı yaparlar.

Balıkesir Erdek Belediyesi belediye kanununun 49. maddesi uyarınca personel alımı kapsamında tam zamanlı sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Erdek Belediyesi en az meslek yüksekokulu (önlisans) mezunu personel alacak. Başvurular 9-15 Haziran 2017 tarihleri arasında sat 17.00’ye kadar Erdek Belediyesi yazı işleri müdürlüğüne şahsen yapmaları gerekmektedir. Posta yolu ya da e-mail ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Erdek Belediyesi personel alımı yapılacak pozisyonlar ve başvuru özel şartları

  • Mühendis (1) – 4 yıllık çevre mühendisliği mezunu olmak,
  • Grafiker (1) – Meslek yüksekokulu grafik tasarımı mezunu olmak,
  • Tekniker (1) – Meslek yüksekokulu sebze üretimi bölümü mezunu olmak.

Erdek Belediyesi iş başvurusu yapacak olan adaylara sözlü mülakat yapacaktır. Sözlü mülakat tarihi 16 Haziran 2017’dir. Sözlü sınavda adaylara mesleki genel kültür, yetenek, kavrayış, ifade ve temsil yeteneği ve mesleğe uygunluğu gibi nitelikler aranacaktır. Ayrıca adayların çalışmalarına engel bir sağlık sorunu olmamalı ve yukarıda yazdığımız iş pozisyonlarına uygun bölümden mezun olmaları gerekmektedir. Adaylar başvuru yaparken gerçeğe aykırı beyan yapmaları durumunda kendilerine cumhuriyet başsavcılığında suç duyurusunda bulunulacaktır.

Başvuru sırasında adaylardan öğrenim durumunu gösterir belge, nüfus cüzdanı fotokopisi, belediyeden temin edilecek başvuru formu, devlet hastanesinden alınacak başvuru formu, 6 adet vesikalık fotoğraf, erkekler için askerlik durum belgesi, adli sicil kaydı belgelerini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Erdek Belediyesi hakkında bilgi almak için belediyenin internet sitesi olan http://www.erdek-bld.gov.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan BİM Kasiyer Alımı Başvurusu ve Başvuru Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Uludağ Üniversitesi Sağlık Merkezine Personel alımı başvuruları başladı

Uludağ Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezinde çalışmak üzere 50 hemşire 10 sağlık teknikeri alıyor. Başvurular başladı ve 22 Haziran...

Kapat