Evde Tütün Sararak Ek Gelir Elde Edin

Bilindiği üzere sigara içenler için sigara fiyatının yüksek olması aile bütçesini sarsacak duruma geldi. Aile içerisinde sigara içenlerin sayısı arttıkça bütçeleri de o derece geçim için zorlamaya başladı. Sigara tiryakisi olanlar bu durumdan kurtulmak için çareler ararken, tütün ve tütün mamulleri satan dükkanlar ortaya çıktı.

Adıyaman Hekimhan ilçesinde yetiştirilmekte olan tütünleri, açtıkları dükkanlarda satışa başlayan bazı girişimciler bu işten büyük para kazanmaya başladılar. Aile bütçesini sarsan sigara tiryakiliği nedeniyle kişiler bu tütün satan dükkanlara yöneldiler.

Gün geçtikçe sayısı artan tütün ve tütün mamulleri satan dükkanların talep olduğu müddetçe sayısının daha da artacağı muhakkak. Bu dükkanlar tütünün kalitesine göre ve içicilerin talep ettiği hafif, sert, orta sert gibi çeşitli kalitede sardıkları sigaraları matbaalarda yaptırdıkları sigara kutularına koyarak 2,50 liradan satıyorlar.

Fiyatın cazip olması nedeniyle de tiryakiler sarılmış sigara satan bu dükkanları tercih ediyor, alışkanlıkları oldukları kalitede sigara ihtiyaçlarını bu dükkanlardan sağlıyor ve bütçelerinden sigaraya daha az para harcamış oluyorlar.

Sigara içen ve kalitesine göre tercih ederek bu dükkanlardan tütün satın alanlar, yine bu dükkanlarda satılan tütün sarma makinesini ve içinde 200 adet filtreli makaronu satın alarak evde kendileri sigaralarını sararak, maliyeti daha ucuza getiriyorlar.

Evde Tütün Sarma Gereçleri Maliyetleri

Sigara sarma makinesi 5 TL, makaron 5 TL üzerinden satılıyor. Kilosu 30 TL’den 100 TL’ye kadar satılmakta olan sarmalık tütünden kalitesine ve fiyatına göre beğendiğinizi tercih ederek satın alıyor, evde kendiniz sarma işini yaptığınızda bir paket sigarayı 2 TL’ye mal edebiliyorsunuz.

Gün geçtikçe artan sarma sigara talebi nedeniyle, müşteriye yetişemeyen dükkanlar çareyi evde sigara sarmak isteyenlere iş imkanı sunuyor. İçerisinde 200 adet filtreli makaron olan bir kutu sigarayı tütünü ve makinesi dükkandan olmak kaydıyla evde sarım işi yapana kutu başına 5 TL para veriliyor.

Eğer bütçenize bir katkı olmasını istiyorsanız, çevrenizde görebileceğiniz “Tütüncü” levhalı dükkanlara uğradığınızda sizler de bu imkandan yararlanıp para kazanabilirsiniz. Çabukluk ve beceri durumunuza göre, bir başka işte çalışıyorsanız günde 4 kutu sararak ayda 600 TL artı kazanç, işiniz yok ise günde 8 hatta 10 kutu sararak ayda 1500 TL’ye kadar para kazanabilirsiniz. Tek yapacağınız iş, size verilen tütün, makaron ve küçük el aleti olan sigara sarma makinesiyle sarma sigara yapmak.

Sigara içenler tütün sarma işini yaparak içtikleri sigarayı bedavaya getirebilecekleri gibi üste de para kazanabilirler. Sigara içmeyenler de hatta evli olanların eşi, yetişkin çocukları dahi evde sarma sigara yaparak bütçelerine büyük katkı sağlamış olurlar.

Bulunduğunuz şehirde “Tütüncü” levhası gördüğünüz dükkana uğrayarak, sigara sarma işini yapmak istediğinizi söylemeniz yeterli olacaktır. Gerisi sizin el becerinize ve el çabukluğunuza kalmış. Ayda 1500 TL’de kazanabilirsiniz, 2500 TL’de.

Bu işi yapmak için hiçbir masrafa gerek duymuyorsunuz, evinizdeki masa üzerinde bu ek işi yapabiliyor ve para kazanıyorsunuz.

Ayrıca bu firmaların sizlere ulaşmasını istiyorsanız haberin altına ad, soyad, iliniz ve mail adresinizi yazarak firmaların sizlere ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Üniversite Öğrencileri için Evde Ek Gelir Getirecek İşler başlıklı makalemizde ek iş fikirleri 2019, üniversite öğrencilerine ek iş fikirleri 2019 ve üniversitede öğrencilerinin internetten yapabilecekleri ek işler 2019 hakkında bilgiler verilmektedir.

Evde Tütün Sararak Ek Gelir Elde Edin” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Komagene Çiğ Köfte Bayilik Başvurusu Şartları Neler?

Çiğköfte Bayiliği açmak isteyen kişiler için Komagene Çiğköfte şirketinin bayilik şartlarını ve nasıl bayilik alınabileceği konularını araştırdık.

Kapat