Formen iş ilanları ve Formen alımı yapan şirketler listesi yurtiçi yurtdışı

Formen, üretim işi yapan yerlerde bulunan işçilerin başında bulunan onları denetleyen, işçilerden daha deneyimli kişilere formen denilmektedir. Formen işi her iş alanında olabilmektedir. İnşaat alanında formenlik usta başı demektir. Ayrıca elektrik formeni, üretim formeni, inşaat formeni gibi alanları bulunmaktadır. Formenler kendi alanlarında daha önce o iş deneyimini yaşamış ve ustalaşmış kişilerdir. Yani sıradan bir kişinin direk formen olarak işe başlaması mümkün değildir. Bunun için o kişinin o iş alanında tecrübe sahibi olduğunu kanıtlaması gerekmektedir.

Formen işi inşaat alanında oldukça yaygındır. Ustabaşılar işçileri yöneterek işlerin daha düzenli olmasını için uğraşmaktadırlar. İşçilerde takıldıkları yerlerde formenlere danışarak işlerini daha düzenli yapmaktadırlar. Formenlerin işlerinin birisi de iş takibidir. İşçileri başıboş hareket etmeleri yerine işlerin vardiyalı bir şekilde düzenli ilerlemesi formenlerin işçiler ile olan diyaloğu ve iletişimine bağlıdır.

Formen Nasıl Olunur?

Formen olmanın şartı yoktur. Başvuru yaptığınız şirketler önemlidir. Öncelikle formen alınıyor olması gerekmektedir. Bunun yanında başvuru yapacağınız iş kolunda tecrübeniz olmanız formen olmanız için yeterlidir. İşe alım yapacak olan şirketin ek şartları olabilmektedir.

Formen Alımı Yapan Şirketler veya Yerler Nerelerdir?

Aşağıya yazdığımız yerler formen arayışındadır. Buralardaki yerler formen ihtiyaçlarını karşılamaları durumuna göre değişmektedir. Bundan dolayı iş ilanarını ara ara kontrol etmenizde fayda vardır. Yeni şirketler veya firmalar eklenmiş olabilir.

Formen alımı yapan yerlerin listesi;

  • Kalıphane Formeni – Autoliv – Kocaeli
  • Raspa Boya Formeni – Gemak Şirketler Grubu – İstanbul
  • Formen – Continental Confectionery Company – Tekirdağ
  • Formen – Voyage Belek Golf Spa – Antalya
  • Boya, Makine Donatım, Çelik Teçhiz Formeni – Dearsan Gemi İnşaat San. A.Ş. – İstanbul
  • I&C Formeni – Çalış Enerji A.Ş. – Özbekistan

Bu şirketlere başvuru yapmak isteyen kişiler bu alım yapılacak olan alanlarda tecrübeli olmalıdır. Meslek lisesi çıkışlı kişiler bu alanda biraz daha avatajlıdırlar. Yukarıdaki ilanlar hakkında daha detaylı bilgi almak ve iş ilanlarını incelemek istiyorsanız yazımızın sonunda yazdığımız bağlantıyı tarayıcınıza kopyalarak iş ilanlarını inceleyebilirsiniz.

https://goo.gl/hQt7as

Bir önceki yazımız olan BİM Kasiyer Alımı Başvurusu ve Başvuru Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Formen iş ilanları ve Formen alımı yapan şirketler listesi yurtiçi yurtdışı” için 2 yorum

  1. Insat formeni yim iş arıyormuş. Ayrica karayollari sanat yapilari köpru menfez istinat duvarı islerinde de 15 yılık tercubeliyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Evde Pamuk Paketleme işi ile ek gelir sağlama fırsatı

Evde Ek İş İmkanı - Evde Pamuk Paketleme ile Ek Gelir Bugün sizlere bir başka evde ek gelir getirecek bir...

Kapat