Fransa 3 Türk Personel Alımı yapacak

Yurtdışı iş ilanları çoğunlukla inşaat sektörüne yapılıyor sanabilirsiniz. Şimdiki ilanımız masa başı sekreterlik işi ile ilgilidir. Bildiğiniz üzere sekreterler çalıştıkları kurumlarda gelen giden aramalar, dosyaları arşivleme, not alma, tutanak tutma gibi işlemleri gerçekleştirirler. Bu sekreterlik işini Fransa’da yapmak isteyenler için bu ilanımız. Fransa’nın üçüncü büyük şehri olan Liyon’da bulunan Türk Büyükelçiliği 1 tanesi boş durumda, 2 tanesi de boşalacak olan sekreter kadrosuna 3 personel alımı yapacaktır. Başvuru için KPSS şartı aranmamaktadır.

Başvuru yapacak olan kişiler Türk vatandaşı olmak zorundadır. Türk pasaportu olmayan kişiler diğer şartları sağlasalar da başvuruları kabul edilmeyecektir. Öğrenim durumu olarak lise mezunu olmanız yeterlidir. Yurtdışında öğrenim görmüş olanlar ise MEB’den denklik işlemi ile en az lise mezunu olduklarını kanıtlamalıdırlar. Ayrıca Fransa’da çalışılacağı için Fransızcanızın ve Türkçenizin de çok iyi olması gerekmektedir. Bu durum yazılı sınav ile kontrol edilecektir. KHK’lar ile ihraç edilip kamu çalışmasına engel durumu bulunmamak. Sicilinde ağır suç, dolandırıcılık, rüşvet gibi suçlar bulunmamalı, bilgisayar ve daktilo kullanabilmelidir. Ayrıca sağlık durumunuzun Fransa’da çalışmaya uygun olması rahatsızlığınızın olmaması gerekmektedir.

Başvurular “T.C Liyon Başkonsolosluğu, 87, rue de Sèze, 69006 Lyon / France” adresine yapılacaktır. Fransa’da ikamet etmeyen vatandaşlarımız başvuru belgelerini buraya son başvuru tarihi olan 29 Haziran 2018 tarihinden önce orada olacak şekilde posta ile gönderebilirler. Orada ikamet edenler ise evraklarını elden kuruma teslim edebilirler. Başvurunuzu yaparken aşağıdaki belgeleri kuruma teslim etmelisiniz.

  • Giriş sınavına katılmak istediğinizi belirten dilekçe,
  • Özgeçmiş,
  • Türk pasaportu aslı ve kullanılmış sayfalarının fotokopisi,
  • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi,
  • Son mezun olunan okuldan alınan diploma,
  • Askerlik durumu belgesi,
  • 2 adet renkli vesikalık fotoğraf

Bir önceki yazımız olan BİM Kasiyer Alımı Başvurusu ve Başvuru Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Gelir İdaresi Başkanlığı Giriş Sınavı ile 35 Memur Alıyor

Gelir İdaresi Başkanlığı 8 şehirde görevlendirilmek üzere toplam 35 memur alımı yapıyor. Başvurular 28 Haziran'da sona erecektir.

Kapat