Gaziantep Üniversitesi sözleşmeli personel alımı ilanı yayınlandı

Gaziantep Üniversitesi internet sitesinden yaptığı duyuru ile sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Üniversiteler personel alımlarını kendi yönetmeliklerine göre gerçekleştirirler. İster kamu personeli seçme sınavı puanını baz alırlar isterlerse sınavsız kendi giriş sınavını yapabilirler. Hatta sağlık sektöründe en çok personel alımını üniversite hastaneleri gerçekleştirmektedir. Şimdiki ilan ise sağlık sektöründen değil. Üniversitede sözleşmeli olarak çalışmak üzere mühendis alımı yapılacaktır. İlanın detaylarına bakacak olursak;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan, kamu haklarından yoksun olmayan, adli sicili temiz, 30 yaşını aşmamış, 2016 KPSS sınavına girmiş, sağlık durumu yerinde ve başka bir kurumda sözleşmeli olarak çalışmayan kişiler genel şartları taşıyor demektir. Bu genel şartların dışında açık kadronun gerektirdiği özel şartlar da bulunmaktadır. Bu şartlar ise;

  • Üniversitelerin Harita Mühendisliği bölümünden mezun olmak.
  • Belgelendirmek şartıyla Üniversitelerin Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığında en az 1 (bir) yıl iş tecrübesi olmak.
  • İnşaat sahası araç kullanmasına esas en az (B) sınıfı ehliyet sahibi olmak olarak belirtilmiştir.

İlana başvuru yapacaklar 9 Şubat 2018 tarihine kadar başvurularını yapmalıdırlar. Üniversite başvuruyu şahsen istemektedir. Bundan dolayı gerekli belgeleri hazırlayan kişiler son başvuru tarihini geçirmeden üniversiteye başvurularını yapmalıdırlar. Başvuru için üniversiteye verilecek belgeleri aşağıda belirttik.

Gaziantep Üniversitesi iş başvurusu için gerekli olan belgeler

  • İş talep formu (Yazımızın sonunda linkini vereceğiz.),
  • Güvenlik soruşturması formu (yazımızın sonunda linki olacaktır.),
  • Mezuniyet belgesi,
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
  • 2016 KPSS sonuç belgesi

Tüm bu belgeleri hazırlayan kişiler iş başvurusunda bulunabilir. Başvurular sonunda üniversite internet sitesi üzerinden müracaatları kabul edilenlerin listesini yayınlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan BİM Kasiyer Alımı Başvurusu ve Başvuru Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Atatürk Kültür Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Sözleşmeli Personel Alımı ilanı

Atatürk Kültür Dil ve Tarih Yüksek Kurumu farklı pozisyonlarda çalışmak üzere KPSS sınavı şartı olmaksızın sözleşmeli personel alımı ilanı yayınladı.

Kapat