Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 2058 Sözleşmeli Personel Alımı Duyurusu

Kamu personeli alımı için yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı ile kamuya personel alımları devam ediyor. Bir önceki yazımızda sizlere Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün 1300 sözleşmeli personel alımı haberini vermiştik. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi üzerinden yapılan KPSS 2017/6 tercih kılavuzuna göre personel alımı yapacak olan bakanlık KPSS P3 sınav puanı türünden en az 50 puan şartı koşmaktadır.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı personel alımını sözleşmeli personel olarak yapacaktır. ÖSYM’nin aday işlemleri sistemi üzerinden KPSS puanıyla yapılacak olan başvurular için lisans mezunu olma şartı bulunmaktadır. Son başvuru tarihi 4 Temmuz 2017’dir.

GTH Bakanlığı 2058 kadronun branşlara dağılımı

Bakanlığı ilan ettiği 2058 sözleşmeli personel alımı kontenjan dağılımı şu şekilde belirlenmiştir;

  • 874 Ziraat Mühendisi
  • 328 Gıda Mühendisi
  • 96 Su Ürünleri Mühendisi
  • 10 Balıkçılık Teknolojisi Mühendisi
  • 33 Harita Mühendisi
  • 717 Veteriner Hekim

GTH Bakanlığı sözleşmeli personel alımı başvuru özel şartları olarak yukarıya yazdığımız mühendis ve veteriner hekim pozisyonları için uygun olan bölümden mezun olmuş olmak, sağlık bakımından çalışmasına engel bir sağlık problemi olmamak, 22 Mayıs 2016 tarihinde yapılmış olan 2016 KPSS sınavına girmiş ve P3 puan türünden 50 puan ve üzeri puan almış olma şartları bulunmaktadır.

Başvurular 22 Haziran 2017 tarihinden itibaren ÖSYM’nin ais.osym.gov.tr adresi üzerinden TC kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra gerçekleştirilecektir. Adaylar sadece 1 pozisyon için başvuruda bulunabilirler.

Bir önceki yazımız olan BİM Kasiyer Alımı Başvurusu ve Başvuru Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Tapu ve Kadastro 1300 Sözleşmeli Personel Alımı yapıyor

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü önlisans ve lisans düzeyinde KPSS sınav puanı ile 1300 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Son...

Kapat