Hacettepe Üniversitesi 25’i Hemşire 39 Personel alımı yapıyor

Ankara Hacettepe Üniversitesi bünyesinde bulunan hastanesinde çalışmak üzere sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Alımı yapacağı sağlık personellerinin bir kısmının maaşı özel bütçeden diğer kısmının maaşı ise döner sermayeden ödeneceği belirtildi. Üniversitenin sağlık personeli alımı KPSS sınav puanı ile yapılacağı açıklandı.

Hacettepe Üniversitesi sözleşmeli personel alımı için genel şartlar TC vatandaşı olma, erkek adaylar için askerlik ile ilişkisi bulunmama, 1 Ocak 1982 sonrası doğmuş olma, işi yapmasına engel bir sağlık sorunu olmama, üniversite tarafından açıklanan personel alımı kadrolarına uygun bölümden mezun olma, gece nöbeti yapmasına engel durumu bulunmama olarak yayınlanmıştır.

Hacettepe Üniversitesi Personel Alımı kontenjan dağılımı nasıl?

 • Hemşire (KPSS P3) – (25) – Hemşirelik Fakültesi ya da Sağlık Bilimleri Fakültesi
  Hemşirelik Bölümü veya Hemşirelik Yüksekokulu 4 yıllık
  lisans mezunu olmak.
 • Diyetisyen (KPSS P3) – (1) – Sağlık Bilimleri Fakültesinin Beslenme ve Diyetetik Bölümü ya da Beslenme ve Diyetetik Yüksekokullarının 4 yıllık lisans programından mezun olmak. 5 yıllık Klinik deneyimi sahibi olmak.(Nütrisyon Ünitesinde görev yapmak üzere)
 • Diyetisyen (KPSS P3) – (1) – Sağlık Bilimleri Fakültesinin Beslenme ve Diyetetik Bölümü ya da Beslenme ve Diyetetik Yüksekokullarının 4 yıllık lisans programından mezun olmak.
 • Sağlık Teknikeri (KPSS P93) – (8) – Sağlık meslek yüksekokulu mezunu olmak.
 • Gıda Teknikeri (KPSS P93) – (1) -Meslek Yüksekokullarının Gıda Teknolojisi Bölümü 2 yıllık Ön Lisans mezunu olmak. (Bebek Mutfağı’nda görev yapmak üzere)
 • Programcı (KPSS P93) – (3) – Yükseköğretim kurumlarının bilgisayar programcılığı
  ile ilgili bölümlerinden Ön Lisans düzeyinde mezun olmak veya Muhasebe, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulama ön lisans mezunu olmak koşuluyla bilgisayar programcılığı alanına ilişkin ders aldığını belgelendirmek veya bu alanda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika sahibi olmak, En az D düzeyinde YDS veya dengi İngilizce dil bilgisine sahip olmak.

Hacettepe Üniversitesi personel alımı başvurusu için adaylar şahsen 2016 KPSS sonuç belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, diploma, erkekler için askerlik durum belgesi,  ile C katı insan kaynakları koordinatörlüğüne başvuru yapmaları gerekmektedir. İlana son başvuru tarihi 15 Temmuz 2017’dir. Bu tarihten önce adaylar başvurularını gerçekleştirmelidirler.

Bir önceki yazımız olan BİM Kasiyer Alımı Başvurusu ve Başvuru Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Galatasaray Üniversitesi Büro Personeli alımı duyurusu

Galatasaray Üniversitesi en az lise mezunu destek personeli, büro personeli ve programcı alımı yapıyor. 2016 KPSS P3, P93 ve P94...

Kapat