Hasta Bakıcı arayan ve alım yapan kurum ve hastaneler

Sağlık sektörü ülkemizde iş imkanı en fazla olan sektördür. İş alanı oldukça fazladır ve kişilerin kendileri için ödün vermeyecekleri tek şey sağlıklarıdır. Bundan dolayı kişiler sağlık personeline ihtiyaç duymaktadırlar. Sağlık çalışanları iş pozisyonlarına göre üniversite hastanesi, özel hastane, devlet hastanesi, özel poliklinikler veya kendi muayenehanelerinde iş imkanı bulmaktadırlar. Bunların dışında evde sağlık hizmeti alması gereken yaşlılar veya hastalar ücretlerini kendileri ödemek şartı ile hasta bakıcı hemşireler talep etmektedirler.

Hasta Bakıcı işinden bahsetmek gerekirse hastanelerde hastalar ile ilgilenen meslek sahibi kişilerdir. Hastanelerde tedavi işlemleri devam eden yatan hastalar, ameliyat sonrası bakım bekleyen hastalar ile hasta bakıcılar ilgilenmektedir. Bunun dışında evde yatalak hastası olan ve bakımı için zorlanan aileler de hasta bakıcı tutarak hastaları ile ilgilenmelerini sağlamaktadırlar. Hasta bakıcılar temizlik konusunda oldukça titiz olmalıdırlar. Sağlık söz konusu olduğu için hijyen kurallarına uymalıdırlar.

Hasta Bakıcı olma şartları;

  • En az ilkokul mezunu fakat lise mezunları daha fazla tercih edilmektedir,
  • En az 1 yıl iş deneyimi olan (Bazı ilanlarda),
  • Vardiyalı sistem ile çalışabilecek,
  • Kişisel bakımına özen gösteren kişiler olmalıdır.

Bu koşullar alım yapacak kuruma veya kişilerin ihtiyacına göre değişebilmektedir. Sağlık meslek lisesi mezunları veya emekli hemşireler de hasta bakıcı olarak iş bulabilmektedirler. Sizlere örnek olması amacıyla hasta bakıcı arayışında olan yerler hakkında birkaç kurum bilgisi vermek istiyoruz.

  • Kolan Hastanesi (İstanbul)
  • Memorial Sağlık Yatırımları A.Ş. (Antalya)
  • Darüşşafaka Cemiyeti (İzmir, İstanbul)
  • Medilife Sağlık Grubu (İstanbul)
  • Acıbadem Sağlık Grubu (İstanbul)
  • Florance Nightingale Hastanesi (İstanbul)

Yukarıdaki kurumların dışında evine hasta bakıcı arayan kişiler de bulunmaktadır. Bu ilanlar kişiye özel olduğu için bilgi veremiyoruz fakat sizlerin bu kişilere ulaşmasını sağlayacağız. İş başvurusu yapmak isterseniz ya yukarıdaki kurumlara CV bırakmalısınız veya kariyer siteleri üzerinden online olarak iş başvurusu yapmalısınız. Kurumlar ihtiyaçlarına göre sizlere dönüş yaparak sizleri görüşmeye çağırabilirler. İş ilanlarını liste oalrak incelemek isterseniz aşağıya yazacağımız bağlantı linkini tarayıcınıza kopyalamalı ve iş ilanlarını incelemelisiniz.

https://goo.gl/QWJQb5

Bir önceki yazımız olan Samsun Şehir Hastanesi Personel Alımı İş Başvurusu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Garson arayan Otel ve Restoranlar Garson iş ilanları

Bir çok otel, restoran ve şirketler garson arayışındadır. Garson olarak çalışmak isteyenler hangi şirketlerin garson aradığını ve hangi şartları aradıklarını...

Kapat