Hastanelere İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ekmek aslanın ağzında ve günümüzde işsizlik oranları arttıkça iş sahibi olmak da zorlaşıyor. Bir yer iş ilanı açtığında oraya belirlenen kontenjanın 3 hata 5 katı belki de daha fazla başvuru oluyor. Şimdi sizlere devlet hastaneleri ve özel hastanelere nasıl iş başvurusunda bulunulur ondan bahsedeceğiz.

Devlet hastanelerinde çalışmak iki şartla, meydana gelmektedir. Bunlardan birincisi kamu görevlisi olarak, diğeri ise vasıfsız işçi olarak çalışmak. Kpss sınavlarına giriş yapıp aldığınız puan durumuna göre atamalar yapılıp, kuralar çekilmektedir. Hal böyle olunca, Devlet hastanelerine iş başvurusu yapmak diye bir şeyin olmadığını görüyoruz. Tabi bu memurluk için geçerli bir durum. Sınavlar ve alınan puanlar doğrultusunda devlet hastanelerine atanabilirsiniz.

Bunun haricinde, vasıfsız çalışmak için, hastanelerin insan kaynaklarına başvuruda bulunabilirsiniz. Temizlik görevlisi, yemekhane çalışan personel, çaycı, hasta bakıcı, güvenlik görevlisi gibi iş alanlarında bazı devlet hastanelerine başvuruda bulunabilirsiniz. Memurluk dışındaki işçi alımları hastaneler tarafından bireysel olarak yapılmaktadır.

Eğer ki KPSS sınaına girmiş iseniz, yhgm.saglik.gov.tr adresinden sınav sonuçlarını, atamaları ve son duyuruları takip edebilirsiniz.

Sağlık Bakanlığının resmi internet sitesinden Aktif kuralar ve Güncel duyurular linklerini tıklayarak daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Devlet Hastanelerine İş Başvurusu Nasıl Yapılır? Konusunu kısaca özetlemek gerekirse, kadrolu çalışmak için KPSS sınavlarına girmeniz gerekir. İş başvuruları devlet hastanelerin internet sitelerinden yapılamaz.

DAHA DETAYLI BİLGİ İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

Bu durum özel hastaneler için farklılık göstermektedir. Özel hastanelerde çalışmak, devlet hastanelerinde çalışmaktan daha kolaydır. Çünkü özel hastaneler, personel, memur, işçi veya doktor alımlarını iş arama veya iş bulma gibi kariyer sitelerine verebiliyor.

Bir önceki yazımız olan İş sözleşmesi türleri neler? Yazılı iş sözleşmesi yapmak zorunlu mu? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Gürcistan İşçi Alım İlanları hangi sektörlerde yapılıyor?

Ülkemizin komşusu ve otobüs firmalarının bile taşıma yaptığı Gürcistan'daki iş imkanlarını sizleri için derledik.

Kapat