Hatay ASDEP Danışma ve Yönlendirme Görevlisi Personel Alımı Duyurusu

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Bursa ziyareti sırasında Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) kapsamında bin 500 personel alımı yapacaklarını duyurmuştu.

Bakan Fatma Betül Sayan Kaya açıklamalarında ADSEP merkezlerine yapacakları personel alımının KPSS puanına göre olacağını ve ASDEP personel alımı ilanına başvuru için en az 60 puan almak gerektiğini belirtti.

Bakanın bu açıklamalarından sonra Hatay Aile ve Sosyal Politikalar il müdürlüğü personel alımı ilanını yayınladı. 2017 Hatay ASDEP personel alımı ilanı detayları da belli oldu.

Hatay ASDEP destekleyici ve yönlendirici personel alımı kontenjanları ise 40 kişi Antakya sosyal hizmetler merkezi ve İskenderun sosyal hizmetler merkezi olmak üzere 52 olarak belirlenmiştir.

Hatay ASDEP Personel Alımı Başvurusu Sırasında İstenecek Belgeler Neler?

1- Nüfus Cüzdan Fotokopisi
2-Adli Sicil Kaydı
3-Askerlik durumu itibari ile askerlikle ilgisi bulunmamak veya muvazzafık hizmetini yapmış yahut en az bir yıl erteletmiş veya yedeğe geçirilmiş olan veya Askerlik terhis belgesi (Aralık 2017)
4-Sağlık Raporu Tek Hekimden
5-Sosyal Hizmet, Psikoloji, Sosyoloji, Çocuk Gelişimi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Aile ve Tüketici Bilimleri Bölümlerinden en az lisan mezunu olmak
6-Diploma Aslı ve Fotokopisi
7-2015-2016 KPSS Sonuç Belgesi
8- 2 Adet vesikalık fotoğraf
9- E-Devletten Diploma Sorgulama Belgesi

Başvurular 6 Mart – 17 Mart 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olup; Adayları İlanda belirtilen evrakları hazırlayarak Hatay Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan BİM Kasiyer Alımı Başvurusu ve Başvuru Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Almanya iş ilanları ve Türk işçi alımı 2018

Almanya ülkemizden en çok işçi alımı yapan ülkedir. Hatta Almanya'da en çok gurbetçi Türk vatandaşlarıdır. Sizlere Almanya'ya işçi olarak gidecekler...

Kapat