İçişleri Bakanlığı KPSS 60 Puan ile 1545 Büro Personeli Alımı Yapıyor

İçişleri Bakanlığı il ve ilçelerde nüfus birimlerinde çalışmak üzere sözleşmeli olarak çalışmak üzere 1545 büro personeli alımı yapıyor. Başvurularda eğitim düzeyi olarak  en az önlisans mezunu olma şartı bulunmaktadır.

İçişleri Bakanlığı personel alımı ilanı kontenjanları ise önlisans mezunları için 617 ve lisans mezunları için 928 toplam 1545 büro personeli istihdam edilecektir.

İçişleri Bakanlığı sözleşmeli personel alımı sözlü sınav ile olacak ve adaylar 2016 KPSS sınavından P93 ve P3 puan türünden en az 60 puan almaları gerekmektedir. İlana 22 Mayıs 2017 tarihine kadar başvuruda bulunulmalıdır.

İçişleri Bakanlığı personel alımı başvurusu online olarak e-devlet şifresi ile www.icisleri.gov.tr adresi üzerinden yapılmaktadır. Başvuruları yapan adaylar ülke genelinde 7 ilde sözlü sınava alınacaklardır. Sözlü sınav yapılacak iller İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Erzurum, Trabzon ve Diyarbakır’dır.

İçişleri Bakanlığı büro personeli maaşı 2017 yılı için brüt olarak 2158tl olarak belirlenmiştir. Sözlü sınava ilan edilen kontenjanın 4 katı aday çağrılacaktır. Adaylar 35 yaşını doldurmamış olmaları gerekmektedir.

İçişleri Bakanlığı nüfus birimleri büro personeli alımı ilanına başvuruda bulunmak ve daha detaylı bilgi almak için https://goo.gl/4VnnRm adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan BİM Kasiyer Alımı Başvurusu ve Başvuru Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Milli Savunma Bakanlığı Teknik Lise Mezunu İşçi Alımı yapacak

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Eskişehir 1.inci Hava İkmal Bakım Merkezi Komutanlığında çalışmak üzere sürekli işçi alımı yapacağını duyurdu.

Kapat