İETT Personel Alımı şartları iş başvurusu 2018

İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel anlamına gelen İETT kuruluşu oldukça eskiye dayanmaktadır. 1869 yılında Dersaadet Tramvay Şirketi olarak kurulan kurum 6 tramvay ile hizmete girdi. Ülkemizin katıldığı savaşlar ve Osmanlı Devletinin son zamanlarına denk gelmesinden dolayı pek gelişme gösteremedi. Daha sonra Cumhuriyet dönemi ile birlikte kurum daha da gelişme göstermiştir. Kurum şu anda ülkemizin önde gelen kuruluşlarındandır. Bunun sebebi de İstanbul’un nüfusundan dolayı sahip olunan araç sayısındandır. Kurum artan nüfusa karşılık personel ihtiyacını karşılamak için belirli aralıklarla personel alımı gerçekleştirmektedir.

İETT Personel Alımı Şartları

  • TC vatandaşı olmak,
  • Adayın en az 3 yıl E sınıfı (yeni sürücü belgelerine göre D sınıfı) sürücü belgesi sahibi olmak,
  • E sınıfı araç kullanımında deneyimli olmak,
  • En az lise ve dengi okul mezunu olmak,
  • Sabırlı ve sakin olmak,
  • Yolcularla iletişimi olumlu olmak,

Yukarıdaki şartlar kurum tarafından güncellenebilir. Bundan dolayı her ilan yayınlanmasında şartları tekrar gözden geçirmekte fayda var. İETT şoför alımı için adaylar uygulamalı ve sözlü sınava alınabilirler. Sözlü sınavda adayın genel kültürü ve şoförlük hakkında deneyimleri ve bilgisi sorgulanırken, uygulamalı sınavda ise adayların otobüs kullanımı parkurda denenecektir. İnsan ne kadar deneyimli olursa olsun İstanbul trafiğini de göz önüne aldığımızda İETT’de çalışmak oldukça zor bir iş olarak belirtilebilir.

İETT iş başvurusu nasıl yapılır?

İETT  iş başvurusu yapacak olan kişiler Türkiye iş kurumu il müdürlükleri ve kurumun internet sitesi olan www.iskur.gov.tr adresini belirli aralıklarla takip etmelidirler. Burada yayınlanacak İETT ilanına ister işkur il müdürlüğüne gidip şahsen isterlerse internet üzerinden başvuruda bulunabileceklerdir. Bunu dışında kurumun internet sitesi üzerinden açık iş pozisyonlarını görebilirsiniz. Burada size uygun olan iş imkanına başvuruda bulunabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan BİM Kasiyer Alımı Başvurusu ve Başvuru Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İETT Personel Alımı şartları iş başvurusu 2018” için 3 yorum

  1. Benimde işe ihtiyaçım var İETT şoförü olmak istiyorum lütfen yartım edin..tek başıma mücadele ediyorum kimseye bana iş verin diye yalvaracak degilim hakkınızı helal edin elimden dudut yeter iyi çalışmalar

  2. Mrblar bende iett şoförü olmak istiyorum bütün belgelerim mevcutt tşkler ilginize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Özel Nisa Hastanesi personel alımı genel iş başvurusu

İstanbul'da bulunan Özel Nisa Hastanesi genel iş başvuru ilanı yayınlayarak personel alımı yapacak. Öğrenim durumu olarak en az ilkokul mezunu...

Kapat