ING Bank Deneyimli Deneyimsiz Yeni Mezun personel alımı iş başvurusu nasıl yapılır?

ING bank, ülkemizde yaptığı yatırımlar ve reklamlar ile adını oldukça duyurmuştur. Eski köye yeni adet sloganı ile reklamlarda boy göstermektedir. ING Bank, ülkemize 2007 yılında Oyak Bank’ın hisselerinin yüzde %100’ünü alarak girmiştir. Tam olarak faaliyete geçmesi 2008 yılı Temmuz ayınında olmuştur. Renklerinden de anlayacağınız üzere Hollanda merkezli bir bankadır. 40’tan fazla ülkede 55 bin’den fazla çalışanı olan büyük bir firmadır. Bankacılık üzerine iş arayanlar ve yurtdışında da bankacılık sektörü üzerine çalışma yapmak isteyenler için uygun bir bankadır.

İng Bank, insan kaynakları bölümünde iş ilanlarını 3 ayrı kategoride sınıflandırmıştır. Bu kategoriler, deneyimli adaylar, iş deneyimi olmayan adaylar ve staj ve dönemsel çalışma olarak belirtilmiştir. Bu bölümler için alım yapacaklarında hangi şartların arandığı da belirtilmiştir. Şimdi bunlara bakalım;

  • Deneyimli Aday Alım Şartları

Öncelikle öğrenim durumu olarak en az ön lisans mezunu olunmalıdır. Sadece destek personeli kadrosuna başvuru yapacak olanlar lise mezunu olabilir fakat bu kişiler için de deneyim süresi 10 yıldır. Bunun dışındaki kadroları incelemek gerekirse müdür için 6 yıl ve üzeri, yönetmen için 5 yıl ve üzeri, yetkili için 10 ay ve üzeri, deneyimli yetkili yardımcısı için 1 yıl ve üzeri, deneyimli sekreter için 1 yıl üzeri deneyim sahibi olma ve önlisans ve üzeri öğrenim durumu sahibi olma şartları bulunmaktadır.

  • İş Deneyimi Olmayan Adaylarda Aranan Şartlar

Bankacılık alanında deneyimi olmayanlar da ING Bank’ta iş bulabilmektedirler. Yetkiliş yardımcısı için lisans mezunu olma şartı bulunurken, sekreter kadrosu için önlisans ve destek personeli için lise mezunu olunmalıdır. Müfettiş yardımcısı olmak isteyen kişiler bankacılık alanında lisans mezunu olma şartının yanında ingilizce bilmeli ve yapılacak olan sınavda başarılı olmalıdır. Bu sınav Teftiş Kurulu’nun ihtiyacına göre açılmaktadır.

  • Staj ve Dönemsel Çalışma için Aranan Şartlar

Üniversite 3. ve 4. sınıf öğrencileri yılın her döneminde başvurular alınmaktadır. Ticaret Meslek Liseleri için başvurular Haziran-Eylül ayları arasında kabul edilmektedir. Banka öğretim yılı boyunca zorunlu staj yapma imkanı sunmaktadır. Bir de bankanın özel projeleri gerçekleştirmek amacıyla istihdam ettiği dönemlik personeller bulunmaktadır. Bunlarında ilanları bankanın sitesinde yayınlanmaktadır.

ING Bank iş başvurusu nasıl yapılır?

Bankaya yukarıdaki anlattığımız şekildeki kadrolara başvuruda bulunabilirsiniz. Banka, iş başvuruları için kariyer sitelerini de kullanmaktadır fakat asıl iş ilanları kendi sitesinin insan kaynakları bölümündedir. Bankanın internet sitesine girip alt taraftan insan kaynakları bölümüne girdiğinizde açık iş pozisyonlarını görebileceğiniz sayfayı göreceksiniz.

Banka şu anda 25 açık iş pozisyonu bulunduğunu belirtmiştir. Bunlardan bahsedecek olursak;

  • Veri Merkezi ve Sistem Operasyon Yardımcısı
  • Metin Yazarı Pazarlama iletişimi Yönetmeni
  • Maaş ve İşlem Bankacılığı Bölümü Dönemsel Çalışan
  • DevOps Mühendisi
  • Prodüktör Pazarlama İletişimi Yönetimi
  • Şube Satış Yönetimi Dönemsel

Yukarıdaki açık pozisyonların sadece bir kısmıdır. 25’ten fazla açık pozisyon bulunmaktadır. Bu açık alanları incelemek isterseniz https://goo.gl/WCozt2 adresini inceleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Akbank Gişe Yetkilisi ve Personel Alımı Başvuruları Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Üniversite Öğrencileri için Evde Ek Gelir Getirecek İşler

Üniversite öğrencilerinin kendilerine ek gelir sağlamak amacıyla internet üzerinden yapabilecekleri ek işler neler? Öğrenciyken ek gelir nasıl elde edilir? sorularının...

Kapat