İngiltere iş imkanı Londra’ya Türk personel alınacak

Yurtdışı iş ilanları sitemizin en çok aranan kategori arasında yer almaktadır. Yurtdışı iş imkanları döviz kurundan dolayı oldukça cazip gelmektedir. İngiltere, Avrupa’nın önemli ülkeleri arasında yer almaktadır. ABD’den sonra vize konusunda oldukça katı kuralları bulunmaktadır. Büyük Britanya adasının en büyük ülkesidir. Başkenti Londra’dır. Şehir tarihi ile de oldukça ünlüdür. Her yıl bir çok kişi sadece şehri gezmeye gitmektedir. Havası çoğunlukla yağmurludur. Başkentlerde büyükelçilikler bulunmaktadır. Ülkemizin büyükelçiliği de Londra’da yer almaktadır. Türk büyükelçiliği Türk pasaportu olan TC vatandaşı personel alımı yapacaktır.

Personel alımı şartlarından bahsedecek olursak öncelikle 41 yaşından gün almamış ve çok iyi derecede İngilizce ve Türkçe biliyor olmanız gerekmektedir. Ayrıca Türk pasaportu sahibi olmanız ve bilgisayar ve dakitlo kullanabilmeniz gerekmektedir. Sağlık sorunu olmamalı ve adli yönden zimmet, rüşvet, görevi kötüye kullanma veya ağır hapis cazsı almamış olmalısınız. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra memur ve personel alımlarına eklenen bir madde olan kamu haklarından yoksun olmamalısınız. Öğrenim durumu olarak lise veya dengi okul mezunu olmanız gerekiyor. Dengi okul derken yurtdışında öğrenim görmüş olan kişiler yurtdışı denklik işlemi yaptırmalı ve lise veya üzeri öğrenim durumuna sahip olduklarını kanıtlamalıdır. Bunu da yurtdışı eğitim ateşeliklerinden yapabilirler.

İngiltere iş başvuruları Nereye Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

Başvuru yapacak olan kişiler Londra’da bulunan Türk büyükelçiliğine başvuru belgelerini 15 Şuabt 2019 tarihine kadar şahsen veya posta yolu ile ulaştırmalıdır. Bu tarihten sonraki başvurular kabul edilmeyecektir. Başvurular ” T.C. Londra Büyükelçiliği 43 Belgrave Square London SW1X 8PA United Kingdom” adresine yapılacaktır. Telefon numarası da “+44 20 73 93 02 02” ve mail ile bilgi almak isterseniz de “embassy.london@mfa.gov.tr” adresini kullanabilirsiniz.

Başvuru yaparken gerekli olan belgeler neler?

  • Özgeçmiş (CV),
  • İş ve giriş sınavı başvuru dilekçesi,
  • Türk pasaportunun aslı veya onaylı sureti ile işlem görmüş sayfaların fotokopileri,
  • Nüfus cüzdanının aslı veya onaylı sureti,
  • Son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti
  • Erkekler için askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge,
  • Son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet renkli vesikalık fotoğraf,

Bir önceki yazımız olan Katar İşçi Alımı ve Türk İşçi Götüren Firmalar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İngiltere iş imkanı Londra’ya Türk personel alınacak” için bir yorum

  1. Portal tavan vinç operatörüyüm yurt içi yurt dışı işi arıyorum bilginize sunarım saygılarımla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
İGA İstanbul Havalimanı genel iş başvurusu yapma

7 Ekim 2013 tarihinde yeni İstanbul Havalimanın ı inşa etmek ve işletmek amacıyla kurulmuş olan İGA, 25 yıl boyunca İstanbul...

Kapat