İş Bankası Personel Alımı ilanları ve iş başvurusu şartları 2018

İş Bankası, Türkiye’nin en köklü kuruluşlarından birisi olmakla kalmıyor, aynı zamanda ülkemizin en fazla istihdam sağlayan, girişimlere en fazla destek veren bankalarından birisi olmayı da sürdürüyor. Workup girişim desteği ile onlarca girişime destek olan İş Bankası’nda çalışmak birçok beyaz yakalının hayali. Bu makalemizde İş Bankası iş başvurusu nasıl yapılır, sizlere bilgi aktaracağız.

Normal şartlarda İş Bankası iş başvurusu, bankanın Başvuru Yönetim Sistemi üzerinden üyelik açarak ve formu eksiksiz bir şekilde doldurarak gerçekleştirilmektedir. Bu noktada Başvuru Yönetim Sistemi bakım çalışması devam ettiği ve ne kadar süreceği şu an için belli olmadığı için, İş Bankası iş başvurusu hakkında nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini hızlı ve kolay bir şekilde açıklayalım.

Öncelikle İş Bankası, genel olarak sınav ile alım yapan, İngilizce, Fransızca ya da Almanca dil bilenlerin belge ile kanıtlaması gerektiği ve belirli yaşlarda personel alımı yapan bir kurumdur. Aynı şekilde hüküm giymiş hiç kimse, İş Bankası’nda işe giremez. Detaylı bilgi, sınav tarihlerinin açıklandığı sayfalarında, sınavlarla beraber belirtilmektedir.

Linkedin, dünyanın en büyük iş ve işçi arama sosyal ağıdır. Linkedin.com’a girerek üyelik oluşturduktan ve profilinizi eksiksiz bir şekilde güncelledikten sonra, yakınlarınızla bağlantı kurabilir, iş başvurularınızı bu sistem üzerinden firmalara gönderebilirsiniz. Aşağıda, İş Bankası iş başvurusu için Linkedin profil adresini iletiyoruz, bu adreste “iş ilanlarını gör” butonuna tıklayarak açık pozisyonları görüntüleyebilirsiniz.

İş Bankası iş başvurusu, yenibiris.com üzerinden nasıl yapılır?

Yenibiris.com, firmaların iş ilanlarını açtığı bir web sitesidir ve yine üyelik açarak kendinize ait eksiksiz bir öz geçmiş hazırlamanız ve açık pozisyonlara başvuru yapmanız gerekmektedir. Aslında Linkedin üzerinden İş Bankası iş başvurusu yapmak ile aynı yöntemi izlemeniz yeterlidir.

Hem Linkedin üzerinden, hem de kariyer siteleri üzerinden başvuru yapmanızda herhangi bir sakınca olmayacaktır. Umuyoruz ki Türkiye’nin en köklü firmalarından olan İş Bankası’nda çalışma hayaliniz gerçek olur.

Bir önceki yazımız olan BİM Kasiyer Alımı Başvurusu ve Başvuru Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Nusret Steakhouse Servis Elemanı ve Garson Alımı başvuru şartları

Nusr-et Steakhouse en az lise mezunu olmak üzere servis elemanı ve garson olarak çalışacak takım arkadaşları arıyor.

Kapat